Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: awaria chińskiego autobusu wycieczkowego i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie z Phuket i pobliskich prowincji.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są one od poniedziałku 15 stycznia do niedzieli 21 stycznia 2024 r.

  1. Ukrainiec uszkodził własność publiczną i prywatną na terenie komisariatu policji w Patongu oraz spowodował zakłócenia porządku publicznego, rzekomo z powodu całkowitego bankructwa i braku środków na opłacenie biletu powrotnego na Ukrainę.

Od wybuchu wojny między obydwoma krajami w Phuket rośnie liczba pozbawionych środków do życia obywateli Ukrainy i Rosji.

2. Chińczyk został aresztowany po tym, jak przyłapano go na rzekomym żądaniu pieniędzy od mieszkańców Phuket.

Znaleziono go, jak pokazywał ludziom zawiadomienie, a na nim widniało niepełnosprawne dziecko, które, jak twierdził, potrzebowało pomocy.

3. Siedemnastu chińskich turystów i trzech Tajlandczyków odniosło obrażenia po przewróceniu się autobusu wycieczkowego w Thalang.

W autobusie znaleziono siedemnastu chińskich turystów, tajskiego przewodnika, członka załogi autobusu i kierowcę.

4. Nieobliczalny i niezrównoważony Rosjanin włamał się do biura gubernatora Phuket w siedzibie prowincji Phuket przy Tha Kraeng Road w Talad Nuea w mieście Phuket, a następnie próbował ukraść motocykl.

Ze względu na nieobliczalny stan psychiczny podejrzanego, nie był on w stanie odpowiedzieć na żadne pytania dotyczące jego dziwacznego zachowania.

5. Pięciu mężczyzn z Bangladeszu zostało aresztowanych na międzynarodowym lotnisku w Phuket po tym, jak odkryto, że używają fałszywych stempli wizowych.

Aresztowali pięciu mężczyzn z Bangladeszu na terminalu przylotów międzynarodowych.

6. Saudyjczyk został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket po tym, jak rzekomo odebrał rodzicom nieletnią poniżej 18 roku życia.

Zarzuca mu się odebranie rodzicom lub opiekunowi małoletniego, który ukończył 15. rok życia, ale nie więcej niż 18. rok życia, za czyny niestosowne nawet za zgodą.

To wszystko na ten tydzień. Bądź bezpieczny!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.