Komitet planuje projekty rozwoju wybrzeża Andamanów

KOMUNIKAT PRASOWY:

Wspólny Komitet ds. Rozwoju Gospodarczego zebrał się w celu omówienia złożenia 20 kluczowych projektów skupiających się na rozwoju nadmorskich prowincji Andamanów. Projekty te, o łącznym budżecie przekraczającym 700 milionów bahtów, zostaną zaproponowane na dzisiejszym posiedzeniu gabinetu w prowincji Ranong (23 stycznia).

 

Wicepremier i minister spraw zagranicznych Parnpree Bahiddha-nukara przewodniczył spotkaniu w dniu 22 stycznia w celu omówienia tych propozycji. W spotkaniu, w którym uczestniczyli gubernatorzy południowych prowincji Phuket, Krabi, Phang Nga, Trang, Ranong i Satun, a także szefowie urzędów prowincji oraz urzędnicy zarówno z sektora rządowego, jak i prywatnego, skupiono się na pilnie potrzebnych projektach dla każdej prowincji, z przydziałem budżetu w wysokości 50 milionów bahtów na prowincję.

 

Phuket zaproponował dwa pilne projekty środowiskowe na rzecz zrównoważonego rozwoju. Pierwszym z nich jest Centrum Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Phuket, którego proponowany budżet wynosi 35 milionów bahtów. Drugi to budowa bariery wodnej w szkole Satri Phuket, nadzorowana przez Organizację Administracyjną Prowincji Phuket, a proponowany budżet wynosi 15 milionów bahtów.

 

W międzyczasie prowincja Ranong zwróciła się o fundusze na poprawę dróg i obiektów użyteczności publicznej, w tym na zagospodarowanie krajobrazu w podokręgu Bang Rin. Na spotkaniu omówiono także różne inne projekty dotyczące portów turystycznych, infrastruktury, gospodarki wodnej, usług medycznych i podejść operacyjnych do zagospodarowania obszaru.

 

Parnpree poinformował, że spotkanie dało zielone światło dla 13 projektów wymagających ukończenia w ciągu roku lub natychmiastowego rozpoczęcia, na łączną kwotę 797 mln bahtów. Pozostałe projekty są nadal rozpatrywane i zatwierdzane. Następnie podkreślił potrzebę wspólnych wysiłków w różnych sektorach, aby zwiększyć zaufanie i bezpieczeństwo wśród turystów, a celem jest wzmocnienie wzrostu gospodarczego regionu poprzez turystykę.
Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.