Ogromny żółw skórzasty znaleziony martwy w sieci rybackiej na plaży w Phang Nga

Phangnga –

Na plaży w dystrykcie Thai Mueang znaleziono martwego żółwia skórzastego zaplątanego w sieć rybacką.

Szef Parku Narodowego Khao Lampi Hat Thai Mueang, Prarop Plaengngam, powiedział Phuket Express, że w poniedziałek (22 stycznia) otrzymał powiadomienie od lokalnego mieszkańca, że ​​na plaży na terenie parku narodowego znaleziono martwego żółwia morskiego .

Poszli na plażę, aby znaleźć dużą samicę żółwia skórzastego. Miała 181 centymetrów długości, a żółw zaczął się rozkładać. Znaleziono sieć rybacką zaplątaną wokół żółwia, co zdaniem urzędników parku było przyczyną śmierci.

Żółw skórzasty jest zagrożony wyginięciem i znajduje się na liście zwierząt chronionych w Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.