Policja w Phuket kontynuuje ataki na sprzedawców soku Kratom

Phuket -

Policja w Phuket w dalszym ciągu aresztowała kolejnych sprzedawców soku Kratom.

Nasza poprzednia historia:

20 stycznia 2024 r. policja śledcza w Phuket zatrzymała sprzedawcę soku kratom z łącznie 315 butelkami w Moo 5, Ratsada, Mueang, Phuket.

Teraz aktualizacja:

Policja Thalang powiedziała Phuket Express, że na początku tego tygodnia aresztowała czterech sprzedawców soków Kratom na obszarach Thalang. Policja nie podała jednak więcej szczegółów na ich temat.

Policja ostrzega lokalne sklepy spożywcze w Phuket i Tajlandii, że sok Kratom znajduje się na liście kontrolowanych produktów ziołowych, a każdy kontrolowany produkt ziołowy musi przed sprzedażą uzyskać zgodę Tajskiej Agencji ds. Żywności i Leków.

Jednakże sok Kratom nie może być składnikiem ani mieszać z inną żywnością lub sokiem w celu sprzedaży. Dlatego nawet czysty sok Kratom w butelce nie może być sprzedawany, zwłaszcza na ulicach publicznych.

Każdy, kto łamie prawo, podlega karze pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do dwóch lat lub karze grzywny od 5,000 20,000 bahtów do XNUMX XNUMX bahtów.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.