Tajski Trybunał Konstytucyjny oczyszcza Pitę Limjaroenrat z zarzutów dotyczących udziałów w mediach

Krajowy-

W dniu 24 stycznia 2024 roku tajskie media ogólnokrajowe poinformowały, że Tajski Trybunał Konstytucyjny wyznaczył rozprawę mającą na celu ogłoszenie wyroku w sprawie byłego lidera Partii Ruchu Naprzód i kandydata na premiera Pity Limjaroenrata dotyczącej posiadania 42,000 XNUMX akcji w mediach firma ITV spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

W skardze zarzucono, że Pita był zaangażowany w działalność medialną, gdy prowadził kampanię na posła do parlamentu, co naruszyło tajską konstytucję, art. 101 ust. 6 i art. 98 ust. W rezultacie sąd zarządził rozprawę w tej sprawie i zawiesił Pitę w wykonywaniu obowiązków posła od 3 lipca 19 r. do czasu wydania wyroku przez Tajski Trybunał Konstytucyjny.

W odpowiedzi na zarzuty Pita przedstawiła materiał dowodowy wraz z zeznaniami świadków. Trybunał Konstytucyjny zakończył śledztwo i wyznaczył rozprawę werdyktową na 24 stycznia o godzinie 2:00.

Tajski Trybunał Konstytucyjny większością głosów wydał werdykt stwierdzający, że Pita Limjaroenrat może nadal pełnić funkcję członka Izby Reprezentantów oraz że posiadanie akcji spółki ITV, która nie istnieje od 2007 r. i nie jest aktywna mediów, nie stanowiło naruszenia.

Oznacza to, że Pita prawdopodobnie natychmiast powróci do pracy jako poseł do parlamentu.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.