AKTUALIZACJA: Znaleziono ogromnego martwego żółwia skórzastego w Phang Nga z niezałożonymi jajami w środku

Phangnga –

Znaleziono martwego żółwia skórzastego zaplątanego w sieć rybacką na plaży w dystrykcie Thai Mueang, w którym znajdowało się 136 niezłożonych jaj.

Nasza poprzednia historia

Znaleziono sieć rybacką zaplątaną wokół żółwia, co zdaniem urzędników parku było przyczyną śmierci.

Teraz aktualizacja:

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) przeprowadził sekcję zwłok żółwia skórzastego. Przyczyną śmierci było utonięcie w wyniku zaplątania się w sieć rybacką. Jego płuca zostały poważnie uszkodzone.

W jajnikach żółwicy-matki znaleziono 136 jaj. DMCR stwierdziła, że ​​jest to poważna strata dla gatunków morskich. Żółw skórzasty jest zagrożony wyginięciem i znajduje się na liście zwierząt chronionych w Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.