Tajlandia zachęca obcokrajowców i gości długoterminowych do wypróbowania „nowej i ulepszonej” witryny internetowej umożliwiającej 90-dniową odprawę online

Krajowy-

10 stycznia 00 r. o godzinie 22:2024 Pol. Generał broni Ittipol Ittisaranachai, szef Królewskiej Tajskiej Policji Imigracyjnej, publicznie wypowiadał się na temat usługi „Powiadomienia online o pobycie w Tajlandii przez ponad 90 dni”, zgodnie z polityką tajskiego rządu, mającą na celu ułatwienie obcokrajowcom uzyskiwania długich wiz.

Premier i minister finansów Tajlandii Srettha Thavisin wydał niedawno politykę mającą na celu pobudzenie gospodarki i wspieranie walorów turystycznych w celu przyciągnięcia zagranicznych turystów i inwestorów do Tajlandii.
90-dniowa usługa powiadamiania online ułatwiłaby zagranicznym biznesmenom i obcokrajowcom proces powiadamiania w przypadku pobytu w Tajlandii dłużej niż 90 dni, powiedział Pol. Generał broni Ittipol.

TPN media zauważa, że ​​ta usługa internetowa istnieje od wielu lat, ale w przeszłości borykała się z różnymi problemami, ograniczoną kompatybilnością przeglądarek, przestojami i innymi problemami. Ostatnio jednak ponownie zaczęto zachęcać emigrantów do ponownego wypróbowania systemu online i zapewniać ich, że jest on znacznie łatwiejszy i mniej stresujący niż w poprzednich latach.

Wcześniejsze problemy sprawiły, że wiele osób zrezygnowało z prób przesłania 90-dniowego odprawy online, co doprowadziło do długich oczekiwań i ograniczenia zasobów tajskiego urzędu imigracyjnego w zakresie wizyt osobistych. Mamy nadzieję, że dzięki ulepszeniom aplikacji i usług znacznie więcej osób zdecyduje się na korzystanie z portalu internetowego, co pozwoli wszystkim zaoszczędzić cenny czas.

Zauważono jednak, że od niektórych osób nadal można zostać poproszony o osobiste dokonanie 90-dniowej odprawy online, w zależności od różnych czynników, takich jak udokumentowanie miejsca zamieszkania lub kraju pochodzenia.

Niestety, pomimo pytań na konferencji dotyczących możliwości całkowitego zakończenia 90-dniowego procesu odprawy i wykorzystania jedynie corocznych aktualizacji w zależności od wizy, jaką posiada ekspatriant lub gość długoterminowy, nie planuje się tego robić w bliższa lub pośrednia przyszłość.

Istnieją jednak plany umożliwienia przedłużenia niektórych typów wiz również w trybie online i jest to obecnie w fazie testów, chociaż nie będzie miało zastosowania dla wszystkich.
Aby zarejestrować się do 90-dniowej usługi powiadamiania online, cudzoziemcy mogą zarejestrować się cyfrowo na stronie „www.immigration.go.th„w dowolnym miejscu i czasie. Aby zarejestrować się w 90-dniowej usłudze powiadomień online, potrzebny jest adres e-mail. Zazwyczaj pierwsza wizyta musi odbyć się osobiście, ale kolejne wizyty mogą odbywać się online.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.