Dwóch producentów i sprzedawców soków Kratom aresztowanych w Thalang

Thalang –

Policja aresztowała dwóch producentów i sprzedawców soku Kratom w lokalnym sklepie spożywczym w Thalang.

Nasze poprzednie historie:

20 stycznia 2024 r. policja śledcza w Phuket zatrzymała sprzedawcę soku kratom z łącznie 315 butelkami w Moo 5, Ratsada, Mueang, Phuket.

Policja w Phuket w dalszym ciągu aresztowała kolejnych sprzedawców soku Kratom.

Policja aresztowała dwóch sprzedawców soku Kratom w lokalnym sklepie spożywczym w Patong.

Teraz aktualizacja:

Funkcjonariusze z Biura Administracyjnego Phuket powiedzieli Phuket Express, że na początku tego tygodnia aresztowali dwóch mężczyzn-sprzedawców soku Kratom w lokalnych sklepach spożywczych w podokręgu Sri Soonthorn. Zabezpieczono łącznie 42 butelki soku Kratom i dwa ogromne garnki wrzącego soku Kratom.

Zabrano ich na komisariat policji w Thalang, gdzie usłyszeli zarzuty sprzedaży soku kratom w butelkach bez prawnego pozwolenia. Jednemu z nich grożą dodatkowe zarzuty za nielegalną produkcję soku Kratom na sprzedaż. Policja nie ujawniła danych personalnych podejrzanych.

W Phuket Express zauważono, że sok Kratom nie może być składnikiem ani mieszać z inną żywnością lub sokiem na sprzedaż. Dlatego nawet czysty sok Kratom w butelce nie może być sprzedawany, szczególnie na ulicach publicznych. Kratom został zdekryminalizowany w 2021 r., ale nie należy go mieszać z koktajlami narkotykowymi. Z technicznego punktu widzenia legalne jest jedynie użycie liścia.

Każdemu, kto złamie prawo, grozi kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do dwóch lat lub grzywna w wysokości od 5,000 20,000 bahtów do XNUMX XNUMX bahtów.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.