Ostrzeżenie przed płonącą meduzą na wyspie w Krabi

Krabi –

Pływacy zostali ostrzeżeni przed płonącymi meduzami na wyspie w Krabi.

Pracownik Parku Narodowego Koh Lanta powiedział Phuket Express, że w czwartek (25 stycznia).th) znaleźli wiele płomiennych meduz (Pelagia Panopyra) w pobliżu plaży na wyspie Rok. W niektórych obszarach w pobliżu plaży umieszczono czerwone flagi, aby ostrzec pływaków.

Meduzy płomieniste spotykane są głównie o tej porze roku, kiedy są wychowywane przez silne fale.

Jeśli pływak został użądlony, do przemycia dotkniętej skóry można użyć wody morskiej i octu, jeśli jest dostępny. Ostrzega się pływaków, aby nie myli dotkniętej skóry wodą pitną lub alkoholem, aby zapobiec reakcjom alergicznym.

Po użyciu octu lub wody morskiej ukąszony pływak powinien zastosować gorącą wodę do pokrycia dotkniętego obszaru przez 20 minut, aby złagodzić ból, a następnie udać się do lekarza, gdy tylko będzie to możliwe.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.