Phatthalung dotknięty najgorszą powodzią od 43 lat

Phatthalung, południowa Tajlandia–

Miejscowi mieszkańcy twierdzą, że Phatthalung doświadczyło największej powodzi od 43 lat.

Po wielogodzinnych ulewnych deszczach w czwartek (25 stycznia br.)th), gwałtowne powodzie z pasma górskiego Banthat nawiedziły Phatthalung. Zalanych zostało siedem wiosek i wiele hodowli zwierząt.

Ponad 500 rodzin cierpi z powodu powodzi, szczególnie w dystryktach Kong Hra, Sri Nakharin i Tamod. Poziom wody w podokręgu Lamsin na Sri Nakharin, gdzie lokalne drogi zostały zablokowane przez powodzie, sięgał czterech metrów.

Somkit Chongpitak, lat 69, mieszkaniec tej okolicy powiedział, że 43 lata temu mieli do czynienia z dużą powodzią, ale tym razem jest jeszcze gorzej niż poprzednio.

Lokalne władze przeprowadziły inspekcje zalanych obszarów na terenie województwa i udzieliły pomocy ofiarom powodzi.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.