Tajlandia i Chiny Atramentowa umowa o bezwizowym w celu pobudzenia turystyki i wzmocnienia więzi dwustronnych

Krajowy —

Tajlandia i Chiny osiągnęły porozumienie w sprawie zniesienia obowiązku wizowego dla swoich obywateli, co ma na celu zwiększenie liczby podróży i turystyki między obydwoma narodami.

Według doniesień, niedawno doszło do podpisania porozumienia o wzajemnym zwolnieniu z obowiązku wizowego, które wejdzie w życie 1 marca, pomiędzy ministrem spraw zagranicznych Parnpree Bahiddha-nukarą a jego chińskim odpowiednikiem Wang Yi.

Oczekuje się, że nowa polityka bezwizowa usprawni wymianę międzyludzką i pomoże w ożywieniu tajlandzkiego sektora turystycznego, tradycyjnie kluczowego elementu drugiej co do wielkości gospodarki Azji Południowo-Wschodniej.

Największą grupę odwiedzających Tajlandię stanowią Chińczycy. Jednak pandemia Covid-19 spowodowała gwałtowny spadek liczby osób odwiedzających Tajlandię z największej gospodarki Azji – z 11 mln w 2019 r. do zaledwie 3.5 mln w ubiegłym roku.

Oprócz umowy wizowej zarówno Chiny, jak i Tajlandia zobowiązały się do przyspieszenia budowy linii kolejowej Chiny–Tajlandia oraz współpracy w walce z przestępczością międzynarodową.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.