Najważniejsze historie Phuket z ostatniego tygodnia: Cudzoziemcy aresztowani za kradzież i hazard i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są one od poniedziałku 22 stycznia do niedzieli 28 stycznia 2024 r.

  1. Policja wdarła się do willi, w której odkryła pięciu Rosjan grających w pokera i hazard w Rawai w Mueang Phuket.

Podejrzani przyznali się policji, że grali w pokera i uprawiali hazard, używając żetonów walutowych w celu wymiany na kryptowaluty.

2. Izraelczyk przedłużający pobyt w kraju został aresztowany po tym, jak rzekomo próbował okraść potencjalną ofiarę w budce wymiany w Patong.

Izraelczyk przyznał, że próbował okraść ofierze, ale twierdził, że jej nie zaatakował.

3. Poszukiwany obywatel Belgii/Maroka, który pracował jako DJ w Patong, został aresztowany po tym, jak rzekomo był zamieszany w usiłowanie morderstwa w swoim kraju.

Pan Achmal wielokrotnie wjeżdżał do Tajlandii ze swoim belgijskim paszportem. Następnie przeszedł na marokański paszport. Przebywał w Bangkoku, Sisaket (północny wschód) i Phuket.

4. W Patong aresztowano Brytyjczyka z magicznym grzybem. Magiczne grzyby są wymienione w Tajlandii jako nielegalne narkotyki kategorii 5.

Skonfiskowano mu 1.10 grama magicznego grzyba.

5. Młody Niemiec został aresztowany po tym, jak ukradł 86,000 XNUMX bahtów z hotelu w Patong.

Podejrzany nie zakrył twarzy, a nawet przed odejściem spojrzał na pobliską kamerę CCTV. Nie był klientem hotelu.

To wszystko na ten tydzień. Bądź bezpieczny!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.