Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: opóźnienia lotnisk z powodu awarii systemów biometrycznych i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 22 stycznia do niedzieli 28 stycznia 2024 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Poćwiartowane ciało znaleziono w zamrażarce w budynku w Bang Khun Thian.

Pod łóżkiem śledczy znaleźli piłę elektryczną. Według doniesień podejrzanymi było dwóch Hindusów, którzy opuścili Tajlandię, jak widać poniżej.

2. Podejrzani z Indii uciekają do Indii po makabrycznym morderstwie mężczyzny z Birmy w Bangkoku.

Zostali zidentyfikowani jako pan Sundaravel Pragadeesh Kumar, 23-letni indyjski właściciel firmy rekrutacyjnej współpracującej z pracownikami migrującymi, oraz pan Gunalan Deivasigamani, indyjski wspólnik. Ogłoszono wobec nich czerwony alert Interpolu.

3. Tajskie media krajowe podały, że Tajski Trybunał Konstytucyjny zaplanował rozprawę w celu ogłoszenia wyroku w sprawie Pity Limjaroenrata, byłego lidera partii Move Forward i kandydata na premiera, dotyczącej posiadania 42,000 XNUMX udziałów w firmie medialnej ITV plc.

Pita wróciła do pracy jako poseł do parlamentu i została dopuszczona.

4. Tajskie media krajowe podały, że system biometryczny używany przez tajskie biuro imigracyjne rozbił się na międzynarodowym lotnisku Suvarnabhumi, powodując długą kolejkę pasażerów do odprawy.

Wielu pasażerów utknęło w długich kolejkach na punktach kontrolnych. To samo wydarzyło się na lotnisku w Phuket.

5. Centrum Badań i Rozwoju Akwakultury Trat Coastal (CARDC) otrzymało zgłoszenie awaryjne dotyczące zderzenia łodzi motorowej z rafą, w wyniku którego rozbił się statek 16 mil od obszaru Laem Thian na Koh Kood w stanie Trat.

12 turystów i 3 członków załogi udało się uratować i przewieziono do szpitala ge Koh Kood.

6. Policjanci z Chiang Dao otrzymali zgłoszenie o wolontariuszce Swiss Wildlife Foundation, która straciła rękę podczas karmienia czarnego niedźwiedzia w zagrodzie w Chiang Dao w Chiang Mai.

Doniesiono, że niedźwiedź czarny był legalnie trzymany w Fundacji na rzecz Przyrody Chiang Dao od 1993 r. Według doniesień wolontariusz odciął sobie rękę, aby uciec.

To wszystko na ten tydzień, bądźcie bezpieczni!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.