Tajski Urząd ds. Turystyki proponuje 90-dniowy pobyt bez wiz dla większej liczby krajów, ukierunkowany na kraje zachodnie

Krajowy-

W dniu 29 stycznia 2024 r. tajskie media ogólnokrajowe podały, że Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) zwrócił się do rządu Tajlandii o przedłużenie okresu bezwizowego pobytu do 90 dni dla turystów długodystansowych, w tym ze Stanów Zjednoczonych i Europy, do podnieść dochody krajowe z przewozów długodystansowych do 40% w 2024 r.

Pan Siripakorn Cheawsamoot, zastępca gubernatora TAT na Europę, Afrykę, Bliski Wschód i Amerykę, podkreślił, że wizy o dłuższym okresie obowiązywania przyczynią się do wydłużenia średniej długości pobytu i zmaksymalizowania wydatków na podróż.

Obecnie Tajlandia rozszerza wizy turystyczne po przyjeździe na obywateli ponad 60 krajów, w tym USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i krajów skandynawskich. Większość z nich wymaga jednak podróży do urzędu imigracyjnego w celu ich przedłużenia; propozycja dotyczyłaby programu podobnego do programu stosowanego obecnie w Rosji, w ramach którego przybysze z niektórych krajów automatycznie uzyska dłuższy pobyt po przybyciu do Tajlandii.

Wcześniej większość gości kwalifikowała się do 30-dniowego pobytu, zanim wymagała złożenia wniosku wizowego.

Siripakorn odnotowała sukces przedłużonego programu wizowego dla rosyjskich turystów, którym w listopadzie 90 r. tymczasowo przyznano 2023-dniowy pobyt. Ponad 100,000 60 turystów zagranicznych złożyło wnioski o wizę umożliwiającą 2023-dniowy pobyt w Tajlandii w XNUMX r., przy czym większość pochodziła z Tajlandii USA, Wielka Brytania, Szwecja i Niemcy.

Przewidując pozytywne skutki gospodarcze, Siripakorn oszacował, że przedłużenie pobytów może wygenerować co najmniej milion noclegów w całym kraju w hotelach.

TAT zwrócił się także do Krajowej Komisji ds. Polityki Turystycznej o zgodę na przedłużenie do końca roku innych środków przyjaznych podróżnym.

Działania te obejmowały zawieszenie formularzy TM6 na przejściach granicznych Tajlandii z Malezją, 30-dniowy bezwizowy pobyt turystów z Kazachstanu oraz kontynuację 90-dniowego ruchu bezwizowego dla Rosjan.

Siripakorn nakreślił cel TAT, jakim jest przyciągnięcie w 10 r. 2024 milionów turystów podróżujących na trasach długodystansowych, co stanowi prawie 30% z oczekiwanych 35 milionów turystów zagranicznych. Przed pandemią w 2019 r. Tajlandia gościła 9 milionów turystów na trasach długodystansowych, co stanowi 23% z łącznej liczby 40 milionów gości zagranicznych, a ich przychody stanowią 33% z łącznej kwoty 1.9 biliona bahtów.

Pomimo napięć geopolitycznych i wyzwań gospodarczych Siripakorn wyraził pewność, że turystyka zagraniczna pozostanie kluczowa dla europejskich podróżnych. Liczba lotów długodystansowych do Tajlandii wzrosła tej zimy do 80% poziomu sprzed pandemii, co przyczyniło się do przewidywanego wzrostu liczby przylotów.

TAT planował zachęcić międzynarodowe linie lotnicze do utworzenia nowych tras do mniej zatłoczonych lotnisk w takich miejscach jak Surat Thani, U-tapao w Chon Buri, Krabi i Chiang Mai.

Siripakorn spodziewał się, że niektóre główne rynki, w tym Rosja, USA, Wielka Brytania i Niemcy, przekroczą w tym roku próg 1 miliona turystów, a Rosja potencjalnie osiągnie 2 miliony turystów.

Tymczasem Chiny i Tajlandia niedawno doszły do ​​porozumienia w sprawie wzajemnej umowy o ruchu bezwizowym, o czym pisaliśmy tutaj.

W tym miejscu należy zauważyć, że jest to jedynie propozycja i wymaga zgody rządu Tajlandii, aby została rozpatrzona i weszła w życie.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.