Rosjanie rzekomo grozili rosyjskiej parze w zamian za bitcoiny w Phuket

Phuket -

Grupa Rosjan rzekomo groziła rosyjskiej parze i wbrew ich woli zabrała ich do furgonetki, aby w Phuket spróbować wyłudzić od nich 30 milionów bahtów w bitcoinach.

O zdarzeniu powiadomiono policyjną infolinię 191 w środę wieczorem (31 stycznia).st) na skrzyżowaniu Lor Rong w podokręgu Talad Yai w mieście Phuket. Rosyjskie małżeństwo, którego nazwiska zostały ukryte ze względu na ochronę, powiedziało tajskiej policji, że grupa Rosjan zabrała ich do furgonetki wbrew ich woli. Następnie podejrzani zagrozili parze, że przekaże im 30 milionów bahtów w Bitcoinach. Bali się, że jeśli nie wezmą udziału, Rosjanie ich zaatakują.

Ofiary zgodziły się zrobić to, czego żądali podejrzani, a po przekazaniu środków zostały wypuszczone z furgonetki kilometr od miejsca zdarzenia. Nie odnieśli obrażeń. Następnie rosyjska para złożyła oficjalny raport policji w Phuket.

Para powiedziała policji w Phuket, że nigdy wcześniej nie spotkała rosyjskich podejrzanych i że byli to tylko turyści, którzy przybyli do Phuket w połowie ubiegłego miesiąca. Policja Regionu 8 poszukuje podejrzanych, ale prowadzi także dochodzenie, aby ustalić, skąd podejrzani wiedzieli, że ofiary posiadają znaczną ilość Bitcoinów i dlaczego ofiary najwyraźniej były szczególnym celem.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.