AKTUALIZACJA: Pięciu podejrzanych z zagranicy rzekomo usiłowało wyłudzić pieniądze od Rosjan przebywających w areszcie w Phuket

Phuket -

Pięciu zagranicznych podejrzanych przebywa w areszcie po tym, jak rzekomo byli zamieszani w próbę wyłudzenia kryptowaluty od rosyjskiej pary.

Nasza poprzednia historia

Grupa Rosjan rzekomo groziła rosyjskiej parze i wbrew ich woli zabrała ich do furgonetki, aby w Phuket spróbować wyłudzić od nich 30 milionów bahtów w bitcoinach.

Teraz aktualizacja:

Policja prowincji Phuket poinformowała „Phuket Express”, że w areszcie przebywa obecnie pięciu podejrzanych będących obcokrajowcami. Dwóch z nich złapano na międzynarodowym lotnisku w Phuket.

Policja podała jedynie, że ostatni zatrzymany podejrzany to pan Alan. W jego SUV-ie policja znalazła nóż i nożyczki. Associated Thai Press doniosła, że ​​to on zarządził próbę wymuszenia na rosyjskiej parze. Został złapany w sklepie z masażami w Patong.

Wszystkich pięciu zagranicznych podejrzanych nie wydało żadnych oświadczeń i według doniesień prasowych w ogóle nie rozmawiali z organami ścigania. Policja gromadzi więcej dowodów, aby móc zwrócić się do podejrzanych o podjęcie dalszych kroków prawnych.

Nie było wiadomo, czy którykolwiek z podejrzanych miał natychmiastowe zastępstwo prawne lub czy szukał prawnika.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.