Zintensyfikowano wysiłki w celu ulepszenia boksu tajskiego na całym świecie

KOMUNIKAT PRASOWY:

Pimol Srivikorn, doradca premiera i przewodniczący podkomisji ds. promocji przemysłu sportowego, poinformował, że wysiłki mające na celu wzmocnienie boksu tajskiego jako miękkiej siły narodu postępują prawidłowo.

Stwierdził, że podjęto wysiłki, aby podnieść standardy instruktorów boksu tajskiego poprzez szkolenia i testy, ustanawiając międzynarodowe kryteria umożliwiające instruktorom boksu tajskiego nauczanie za granicą i generowanie dochodu, zwiększając w ten sposób wartość dodaną dla tajskiego personelu boksu.

Doradca Premiera wskazał ponadto, że do marca Tajlandzki Urząd ds. Sportu (SAT) uruchomi bardziej ujednolicone centra egzaminacyjne, które w imieniu państwa będą mogły wydawać certyfikaty jakości dla instruktorów boksu tajskiego.

Certyfikat zostanie zweryfikowany przez Radę Sportu Bokserskiego, SAT, Ministerstwo Turystyki i Sportu, Departament Doskonalenia Umiejętności oraz Ministerstwo Pracy. Celem tych ośrodków jest kształcenie zdolnych instruktorów Muay Thai i będą one rozmieszczone w pięciu prowincjach, obejmujących cały kraj, w tym Chiang Mai, Songkhla, Nakhon Ratchasima, Chonburi i Bangkok.

Ponadto Pimol wspomniał o utworzeniu centralnego centrum koordynacyjnego, aby ułatwić połączenia między instruktorami boksu tajskiego chcącymi pracować za granicą, obcokrajowcami zainteresowanymi nauką boksu tajskiego oraz osobami chcącymi zatrudnić instruktorów boksu tajskiego do nauczania.

Ponadto, aby rozwinąć miękką siłę boksu tajskiego, zorganizowane zostaną zajęcia ze słynnymi tajskimi bokserami, którzy będą prezentować i uczyć różnych technik w ramach krótkich, jednodniowych kursów, rozpoczynających się w Europie i na Bliskim Wschodzie.

Pimol oświadczył również, że w kwietniu ośmiu certyfikowanych instruktorów boksu tajskiego, zarówno płci męskiej, jak i żeńskiej, zostanie wysłanych, aby na prośbę Ambasady Tajlandii w Riyadzie uczyć boksu tajskiego dla armii Arabii Saudyjskiej i krajowych sportowców boksu. Każdy instruktor będzie zarabiał od 80,000 120,000 do XNUMX XNUMX bahtów miesięcznie, w zależności od jego doświadczenia i osiągnięć.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.