Tajski doradca biznesowy ds. alkoholu składa petycję do rządu Tajlandii o zmianę prawa dotyczącego sprzedaży alkoholu w związku z obawami związanymi z turystyką

Krajowy-

W dniu 1 lutego 2024 r. pan Thanakorn Kuptajit, doradca Thai Alcohol Beverage Business Association (TABBA), zwrócił się do rządu Tajlandii o rozważenie zmiany prawa zabraniającego sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach od 2:00 do 5:00 w związku z ogólnie miało to negatywny wpływ na turystykę w Tajlandii.

Chociaż wdrożenie jest zgodne z polityką rządu mającą na celu ożywienie turystyki w Tajlandii poprzez wydłużenie godzin świadczenia usług rozrywkowych, Thanakorn zauważył, że nadal istnieją wyzwania, takie jak kwestie związane z wypadkami drogowymi spowodowanymi przez kierowców pod wpływem alkoholu oraz sprzedażą napojów alkoholowych osobom poniżej 20. roku życia.

Thanakorn zasugerował dokonanie przeglądu przepisów utrudniających ożywienie gospodarcze, takich jak zakaz sprzedaży alkoholu w określonych godzinach, i dostosowanie ich do kontekstu turystycznego. Ponadto Thanakorn podkreślił znaczenie utrzymania środków bezpieczeństwa i ścisłej kontroli dostępu młodzieży do alkoholu.

Dodatkowo wspomniał Thanakorn dwustronna umowa o wzajemnym trwałym zniesieniu wiz dla turystów tajskich i chińskich obowiązująca od 1 marca 2024 r. Znacząco zwiększyło to liczbę chińskich turystów poszukujących informacji o Tajlandii, co wpisuje się w wysiłki rządu mające na celu ożywienie gospodarki, zauważył Thanakorn.

Jeżeli chodzi o podczas zbliżającego się festiwalu Chińskiego Nowego Roku Thanakorn podkreślił potencjalne korzyści gospodarcze, wzywając rząd Tajlandii i odpowiednie agencje do wykorzystania tej okazji do ożywienia sektora turystycznego.

Thanakorn nalegał także, aby rząd rozważył rozszerzenie podobnych przywilejów wizowych na turystów z innych krajów, zwiększając w ten sposób konkurencyjność Tajlandii na światowym rynku turystycznym. TPN Media napisało niedawno na ten temat artykuł wstępny TUTAJ.

Według tajskich mediów ogólnokrajowych tajska Komisja ds. Kontroli Napojów Alkoholowych będzie omawiać wydłużenie godzin pracy i ponowne rozpatrzenie ograniczeń sprzedaży alkoholu 15 lutego. Propozycje zmian regulacyjnych zostaną rozpatrzone i potencjalnie zatwierdzone przez premiera Tajlandii i odpowiednie agencje przed nadchodzącym kwietniowym festiwalem Songkran.

Według tajskich mediów krajowych te szacunkowe ramy czasowe miały zbiegać się z sezonem świątecznym, zapewniając szansę na pobudzenie gospodarki i przyciągnięcie zarówno turystów lokalnych, jak i międzynarodowych.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.