Tajlandia przygotowuje się do ważnych obchodów chińskiego Nowego Roku i ma nadzieję pobudzić turystykę

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajlandia ma zamiar powitać turystów z okazji Chińskiego Nowego Roku hucznymi obchodami w całym kraju, zwłaszcza w Chinatown w Bangkoku, gdzie zaplanowano uroczystości z okazji Roku Smoka.

Oczekuje się, że wydarzenie, określane jako połączenie tradycyjnej chińskiej kultury i tajskiego stylu, przyciągnie tłumy szeroką gamą zajęć, występów i lokalnych specjałów. Oczekuje się, że uroczystość, zorganizowana przy wsparciu Urzędu Turystyki Tajlandii (TAT), lokalnych przedsiębiorstw i organów ścigania, zapewni radosne i bezpieczne przeżycie zarówno mieszkańcom, jak i gościom, a na służbie będzie pracowało około 1,200 funkcjonariuszy policji.

Obchody 25. Chińskiego Nowego Roku w Chinatown zaplanowano na 10 i 11 lutego, a ich częścią będzie oficjalna ceremonia otwarcia, której przewodniczyć będzie Jej Królewska Wysokość Księżniczka Maha Chakri Sirindhorn. Do najważniejszych atrakcji należą tradycyjne tańce smoków i lwów oraz występy kulturalne z chińskiego regionu autonomicznego Xinjiang i prowincji Fujian. Inne główne miejsca w Tajlandii, w tym Nakhon Sawan, Ratchaburi, Songkhla, Suphan Buri i Chiang Mai, również organizują wydarzenia z tej okazji.

TAT przewiduje, że obchody przyciągną ponad 3 miliony turystów z Tajlandii i zagranicy, generując znaczne przychody. Minister turystyki i sportu Sudawan Wangsuphakijkosol odnotował spodziewany wzrost liczby turystów z Chin, Hongkongu i Tajwanu, przypisując go polityce zniesienia wiz przez Tajlandię i lepszej dostępności lotów.

Napływ chińskich turystów potwierdzają dane Alipay+ i Ctrip.com, co wskazuje na duże zainteresowanie wizytą w Tajlandii podczas Księżycowego Nowego Roku. Raport Agody dodatkowo potwierdza popularność Tajlandii jako międzynarodowego kierunku podróży wakacyjnych.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.