Trzy kierunki podróży w Tajlandii znalazły się na liście 2023 najlepszych zielonych kierunków podróży w 100 r

KOMUNIKAT PRASOWY:

Trzy destynacje turystyczne w Tajlandii zostały wyróżnione w rankingu 2023 najlepszych zielonych kierunków podróży 100.

Te miejsca docelowe to podokręg Nai Wiang w prowincji Nan, podokręg Mueang Kao w prowincji Sukhothai i dystrykt Khlong Thom w prowincji Krabi.

Minister Turystyki i Sportu Pani Sudawan Wangsuphakijkosol wręczyła przedstawicielom wszystkich trzech obszarów godło „2023 historii Green Destination 100”.
Administracja Wyznaczonych Obszarów dla Turystyki Zrównoważonej (DASTA) rygorystycznie promuje projekty zrównoważonej turystyki. W Nai Wiang w prowincji Nan skupiono się na zarządzaniu odpadami turystycznymi poprzez procesy społeczne na starym mieście.

Mueang Kao z prowincji Sukhothai kładzie nacisk na ochronę przyrody, aby chronić obiekty turystyki kulturowej przed wtargnięciem zwierząt. W Khlong Thom w prowincji Krabi nacisk kładziony jest na zarządzanie lasami w górnym biegu rzeki i ich utrzymanie oraz ponowne zalesianie w celu ochrony i utrzymania bazy zasobów turystycznych.

Osiągnięcie tych trzech kierunków turystycznych zostało docenione przez Fundację Green Destinations z siedzibą w Holandii.

Od 2020 r. cztery tajskie obszary turystyczne znajdują się w pierwszej setce. Należą do nich podokręg Chiang Khan, prowincja Loei w 100 r., Nai Wiang w prowincji Nan w 2020 r. i 2020 r., Mueang Kao w prowincji Sukhothai w 2021 r. oraz Ko Mak w Prowincja Trat w 2021 r.

W tym roku DASTA planuje rozwinąć siedem kolejnych ośrodków turystycznych według standardowych kryteriów w prowincjach Trat, Chonburi, Sukhothai, Loei, Nan, Suphanburi i wokół dorzecza jeziora Songkhla.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.