Pogoda na weekend przynosi niższe temperatury na północy i cieplejsze w pozostałych częściach Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajski Departament Meteorologii poinformował, że w najbliższy weekend w północnej Tajlandii nastąpi znaczny spadek temperatury o 2–5 stopni Celsjusza. Agencja zauważyła jednak, że w regionach północno-wschodnim, środkowym, Bangkoku i wschodnim temperatura wzrośnie w tym samym okresie o 2–4 stopnie Celsjusza, co przypisuje się przeważającym wiatrom zachodnim i słabnącemu układowi wysokiego ciśnienia.

Oczekuje się, że w dniach 4–7 lutego temperatury nieznacznie spadną o 1–2 stopnie w północnych i górnych regionach środkowych, podczas gdy wschodnie i południowo-wschodnie wiatry spowodują izolowane przelotne opady deszczu, przynosząc wilgoć z Morza Południowochińskiego i Zatoki Tajlandzkiej.

Departament pogody zalecił mieszkańcom górnego kraju, aby dbali o swoje zdrowie w obliczu zmieniającej się pogody i wezwał kierowców do zachowania ostrożności podczas mglistej pogody.

Tymczasem na południu przewiduje się, że wpływ umiarkowanego monsunu północno-wschodniego osłabnie, co doprowadzi do zmniejszenia liczby opadów. Oczekuje się, że warunki morskie w dolnej części Zatoki będą charakteryzowały się falami o długości od 1 do 2 metrów, które będą wzrastać podczas ulew, podobnie jak w górnej części Zatoki Perskiej i na Morzu Andamańskim.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.