Premier Tajlandii omawia wizy dla krajów sąsiadujących, mając na celu ustanowienie Tajlandii regionalnym centrum turystycznym

Krajowy-

W dniu 3 lutego 2024 r. premier Tajlandii Srettha Thavisin ujawnił publicznie po rozmowie z ministrem turystyki i sportu panią Sudawan Wangsuphakijkosol na temat dyskusji na temat wiz CLMV (Kambodża, Laos, Birma i Wietnam) a także Malezję, dążąc do tego, aby Tajlandia stała się głównym węzłem turystycznym.

Po spotkaniu ministerialnym z laotańską PDR Sudawan publicznie ujawnił, że trwają dyskusje na temat regionalnej współpracy w dziedzinie turystyki, w szczególności z udziałem CLMV i Malezji. Dyskusje nie zostały jeszcze zakończone, ponieważ współpraca regionalna wymaga wzajemnego porozumienia i równych korzyści, stwierdził Sudawan.

Wizy CLMV plus Malezja miały na celu zwolnienie z obowiązku wizowego osób podróżujących przez Kambodżę, Laos, Birmę, Wietnam i Malezję, posiadających wyłącznie wizę tajską, taką jak wiza Schengen w Europie, zauważył Sudawan.

Jednakże premier Kambodży gen. Hun Manet ma oficjalnie złożyć wizytę w Tajlandii 7 lutego, aby omówić kwestie dotyczące proponowanej wizy CLMV.

Srettha podkreśliła wzajemne korzyści dla uczestniczących krajów, podkreślając prężną branżę lotniczą w Wietnamie, Malezji i Tajlandii, gdzie Tajlandia jest centrum lotniczym dystrybuującym przylatujących turystów w całym regionie.

Ponadto pan Saengchai Teerakulwanich, przewodniczący Federacji Tajskich MŚP, poruszył kwestie dotyczące długoterminowego wpływu inicjatyw związanych z ruchem bezwizowym na tajską turystykę.

Podkreślił potrzebę kompleksowej analizy, aby ocenić potencjalne straty w opłatach wizowych w porównaniu ze zwiększonymi wydatkami turystycznymi.

Aby utrzymać turystykę tajską, federacja zaproponowała kluczowe obszary gotowości rządu Tajlandii, w tym obejmujące zapewnienie bezpieczeństwa, utrzymanie uniwersalnych standardów usług i produktów, rozwój technologii w turystyce, przyspieszenie dostępu do kredytów, poprawę rozwoju umiejętności pracowników w turystyce oraz wspieranie marketingu strategii przyciągania turystów zagranicznych.

Ponadto pani La-iad Bungsrithong, doradca Stowarzyszenia Hoteli Północnej Tajlandii, omówiła potencjalne korzyści wynikające z niedawnego ruchu bezwizowego między Tajlandią a Chinami, w tym współpraca z krajami CLMV i Malezją. Podkreśliła potrzebę wspólnej odpowiedzialności agencji państwowych, przewidując wzajemne korzyści z turystyki.

Uznając konkurencyjny charakter branży, zwłaszcza w korzystnej pozycji Tajlandii, nadal utrzymywała się niepewność co do rzeczywistego wsparcia ze strony innych krajów. Pomimo wyzwań La-iad pozostał optymistą, oczekując skutecznych procesów operacyjnych pozwalających pokonać przeszkody i zapewnić terminowe wyniki.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.