Opinia: Najwyższy czas znieść zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach popołudniowych w Tajlandii

Obowiązuje od ponad pięćdziesięciu lat, ale wiele osób zgadza się, że już czas znieść szeroko krytykowany zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach popołudniowych w Tajlandii codziennie w godzinach 2:5–XNUMX:XNUMX.

Nie jest to stanowisko ze strony mediów TPN, ale raczej budująca się opinia całego sektora turystyki i biznesu nalegająca, aby rząd Tajlandii zniósł tę zasadę, o czym tu pisaliśmy.

W rzeczywistości przepis ten nie jest nawet częścią ustawy o kontroli napojów alkoholowych, ale był raczej niezależnym rozkazem wydanym przez przywódcę zamachu stanu ponad pięćdziesiąt lat temu, a ludzie do dziś spierają się o to, dlaczego przepis zaczął obowiązywać.

Niektórzy twierdzą nawet, że miało to na celu uniemożliwienie urzędnikom państwowym zaprzestania picia alkoholu popołudniami lub wcześniejszego opuszczenia biura w celu wypicia alkoholu.

Niezależnie od przyczyny, na rząd Tajlandii wywierana jest obecnie presja, aby zniósł archaiczną zasadę, która często dezorientuje turystów, zwłaszcza w centrach handlowych, markowych sklepach ogólnospożywczych i ekskluzywnych restauracjach.

Tak, to z pewnością prawda, że ​​mniejsze sklepy z mamami i popami oraz małe lokale ignorują tę zasadę i robią to od wieków. Jednak w wielu miejscach tak się nie dzieje, a przeciwnicy prawa twierdzą, że szkodzi to turystyce, zwłaszcza gdy turystom odmawia się picia alkoholu do popołudniowego posiłku.

Z pewnością to prawo ma pewnych zwolenników, z których większość twierdzi, że pomaga zapobiegać upijaniu się, gdy szkoły są zamknięte w godzinach od 2:5 do XNUMX:XNUMX.

Przeciwnicy zwracają jednak uwagę, że do godziny 2:2 można pić tyle, ile chce, a następnie wyruszyć w drogę lub po prostu kupić alkohol przed godziną XNUMX:XNUMX i pić go w zakazanym okresie.

Niezależnie od tego, co kto myśli na temat tej zasady, odbędzie się ważne spotkanie pomiędzy Departamentem Zdrowia Publicznego a Tajlandzką Komisją ds. Kontroli Napojów Alkoholowych w celu omówienia ewentualnego zniesienia popołudniowego zakazu. Spotkanie to odbędzie się 15 lutego, ale nawet jeśli zdecydują się znieść zakaz, będzie to wymagało zgody różnych innych sektorów, prawdopodobnie w tym premiera.

Wiele wskazuje jednak na to, że rząd zgadza się, że popołudniowy zakaz jest archaiczny i stanowi problem dla turystyki, i coraz bardziej prawdopodobne jest, że zostanie on zniesiony przez tegoroczną premierę Songkran. Oczywiście to nie jest gwarancja, nic nie jest zapisane na stałe, ale wszystko wskazuje na to, że to prawo prawdopodobnie pójdzie w ślady dinozaura.

Songkran jest postrzegany jako główny cel zniesienia zakazu, ponieważ w zeszłym roku pojawiły się doniesienia, że ​​w niektórych rejonach policja wstrzymała sprzedaż alkoholu podczas najbardziej ruchliwych dni wodnych zabaw w ramach festiwalu Tajskiego Nowego Roku, co doprowadziło do zdenerwowania wielu mieszkańców i turystów.

Czy zgadzasz się, że popołudniowy zakaz powinien zostać zniesiony? Powiedz nam o godz [email chroniony].

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.