U króla Wielkiej Brytanii Karola w wieku 75 lat zdiagnozowano raka

KOMUNIKAT PRASOWY:

U króla Wielkiej Brytanii Karola, który został monarchą we wrześniu 2022 r., w wieku 75 lat zdiagnozowano raka. Pałac Buckingham ogłosił w poniedziałek (5 lutego), że tymczasowo wycofuje się z obowiązków publicznych w celu poddania się leczeniu. Pomimo początkowych obaw co do jego potencjalnego wpływu jako monarchy, Karol po cichu dostosował się do swojej roli, utrzymując napięty harmonogram.

Król Karol, znany ze swojego oddania i ciężkiej pracy, zawsze przestrzegał rygorystycznych codziennych ćwiczeń i unikał lunchu. Zarówno zwolennicy, jak i krytycy docenili jego zaangażowanie. Szczegóły stanu zdrowia monarchy są zwykle prywatne, a kiedy w niedzielę pojawił się publicznie, udając się do kościoła z królową Camillą, nic nie wskazywało na diagnozę raka.

Książę Harry, który miał publiczne nieporozumienia z rodziną królewską, wraca do Wielkiej Brytanii, aby być z ojcem podczas jego choroby.

W miarę napływania wyrazów wsparcia od światowych przywódców zwykli Brytyjczycy wyrażają swoje obawy i życzenia dla króla. Choroba Karola wzbudziła emocje, zwłaszcza wśród osób, które dorastały za panowania królowej Elżbiety, a wielu ciepło ją wspomina.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.