Najważniejsze historie Phuket z ostatniego tygodnia: liczne przypadki cudzoziemców mających kłopoty prawne i nie tylko 

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Są one od poniedziałku 29 stycznia do niedzieli 4 lutego 2024 r.

  1. Zagraniczny kierowca stanął przed sądem po tym, jak pozwolił swoim zagranicznym pasażerom usiąść na szybach samochodu w Karon.

Zagraniczny kierowca przeprosił policję i innych użytkowników dróg, którzy obawiali się o bezpieczeństwo na drogach. Obiecał, że nie pozwoli więcej pasażerom siedzieć na oknach w ten sposób.

2. Zagraniczny motocyklista został przyłapany na próbie zeerwania łańcucha zabezpieczającego jego nielegalnie zaparkowany motocykl w mieście Phuket.

Zagraniczny jeździec obejrzał siebie na nagraniu, przeprosił policję i obiecał, że nie zrobi tego więcej. Prosił też w mediach społecznościowych o szansę bycia w przyszłości dobrym turystą, przestrzegającym przepisów ruchu drogowego.

3. Międzynarodowe lotnisko w Phuket wyjaśniło sprawę po tym, jak zdjęcie dwóch zagranicznych turystów ubranych jedynie w stroje kąpielowe stało się popularne w mediach społecznościowych.

Dwóch zagranicznych turystów płci męskiej w strojach kąpielowych zostało wyrzuconych z samochodu przed terminalem międzynarodowym. Przed wejściem do właściwego terminala zakładali ubrania.

4. Brytyjska nauczycielka, która wiele lat temu rzekomo odebrała nieletnią opiekunom i molestowała ją w Phuket, została aresztowana w Chiang Mai.

W latach 2014-2015 pracował jako nauczyciel w międzynarodowej szkole w Phuket. Rzekomo zabrał 16-letnią cudzoziemkę do tej samej szkoły w celach obscenicznych.

5. Zagraniczna turystka została rzekomo molestowana przez mężczyznę w toalecie na dworcu autobusowym w Phuket.

Na nagraniu z telewizji przemysłowej na miejscu widać mnicha biegnącego do toalety po tym, jak usłyszał, jak ktoś krzyczy o pomoc.

6. Grupa Rosjan rzekomo groziła rosyjskiej parze i wbrew ich woli zabrała ich do furgonetki, aby w Phuket spróbować wyłudzić od nich 30 milionów bahtów w bitcoinach.

Pięciu zagranicznych podejrzanych przebywa w areszcie po tym, jak rzekomo byli zamieszani w próbę wyłudzenia kryptowaluty od rosyjskiej pary.

Wszystkich pięciu zagranicznych podejrzanych nie wydało żadnych oświadczeń i według doniesień prasowych w ogóle nie rozmawiali z organami ścigania.

To wszystko na ten tydzień. Bądź bezpieczny!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.