Najpopularniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: propozycja 90-dniowego pobytu bez wizy dla większej liczby krajów i nie tylko

Oto przegląd najważniejszych artykułów z KRAJOWEJ Tajlandii, wybranych przez nasz zespół narodowy Pattaya News/TPN, z ostatniego tygodnia, od poniedziałku 29 stycznia do niedzieli 4 lutego 2024 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Stwierdzono śmierć 14-letniego ucznia po tym, jak inny uczeń w szkole średniej w Suan Luang dźgnął go nożem po porannym apelu szkolnym.Policja Khlong Tan publicznie ujawniła wyniki po przesłuchaniu 14-letniego ucznia, który rzekomo zadźgał nożem innego ucznia w szkole przy Phatthanakan 26, Suan Luang w Bangkoku.

    Varawut Silpa-archa, Minister Rozwoju Społecznego i Bezpieczeństwa Ludzkiego (SDHS), publicznie omówił ważną sprawę dotyczącą 14-letniego ucznia, który zadźgał nożem swojego kolegę z klasy w Suan Luang w Bangkoku.

    2. Szwajcar przyznaje się do zabicia żony, ale twierdzi, że było to przypadkowe; Policja bada tajemnicze zniknięcie w Nakhon Ratchasima.

Według policji Roland rzekomo pokłócił się z Orathai, zanim zaginęła.

3. Trybunał Konstytucyjny Tajlandii orzekł, że propozycje i wysiłki Partii Ruchu Naprzód (MFP) mające na celu zmianę ustawy o obrazie majestatu są niezgodne z konstytucją i stanowią próbę obalenia systemu monarchii konstytucyjnej w kraju.

MFP ponownie zaprzeczyła, jakoby miała zamiar obalić monarchię konstytucyjną lub unieważnić ustawę Lese Majeste i upierała się, że chce jedynie zmienić ustawę.

4. Tajskie media krajowe podały, że Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) zwrócił się do rządu Tajlandii o przedłużenie okresu bezwizowego pobytu do 90 dni dla turystów odbywających podróże długodystansowe, w tym turystów ze Stanów Zjednoczonych i Europy, w celu zwiększenia dochodów krajowych z tych podróży do 40% w 2024 r.

Działania te obejmowały zawieszenie formularzy TM6 na przejściach granicznych Tajlandii z Malezją, 30-dniowy bezwizowy pobyt turystów z Kazachstanu oraz kontynuację 90-dniowego ruchu bezwizowego dla Rosjan.

5. Co najmniej trzy osoby zginęły na miejscu, a co najmniej 22 osoby odniosły obrażenia po tym, jak autobus wpadł do kanału w dzielnicy Bang Bor.

Lokalne media Samut Prakan podały aktualne informacje na temat niedawnego wypadku z udziałem autobusu firmowego przewożącego ponad 20 pasażerów, który stracił kontrolę i wpadł do kanału na 200-letniej Rattanakosin Road, Bang Bo, Samut Prakan.

To wszystko na ten tydzień, bądźcie bezpieczni!

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.