Pięć wielorybów Bryde’a zauważonych w pobliżu wyspy w Surat Thani

Surat Thani –

W pobliżu wyspy w Morskim Parku Narodowym Mu Ko Ang Thong zauważono pięć wielorybów Bryde.

Urzędnicy Parku Narodowego Mu Ko Angthong powiedzieli „Phuket Express”, że w poniedziałek (5 lutego).th) Załoga łodzi wycieczkowej i pasażerowie zauważyli pięć wielorybów Bryde'a między wyspą Tai Plao a wyspą Wow (wyspą latawców). Wieloryby żerowały na ławicach małych ryb.

W przeszłości wieloryby Bryde tradycyjnie wpływały na obszar parku narodowego co roku od stycznia do marca. Jednak morski system ekologiczny znacznie się poprawił po Covid-19. Od 2021 roku na teren parku narodowego przybywa ich coraz więcej. Trzy lata temu władze parku znalazły cztery z nich, dwa lata temu sześć, a w zeszłym roku cztery.

Wieloryb Bryde'a to rzadki lub prawie wymarły ssak wodny. Wieloryb Bryde'a został wpisany na listę zwierząt chronionych w Tajlandii. Obecność wieloryba Bryde'a jest również postrzegana jako wskaźnik obfitych zasobów morskich.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.