Tajlandia przygotowuje się do największego w historii festiwalu Songkran wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Krajowy-

5 lutego 2024 r. pan Chai Watcharong, rzecznik rządu Tajlandii, publicznie ujawnił ogłoszenie tajskiego Ministerstwa Kultury w sprawie Światowego Festiwalu Songkran w 76 prowincjach Tajlandii, który odbędzie się w dniach 1–21 kwietnia 2024 r.

Ministerstwo Kultury Tajlandii ogłosiło, że w tym roku w dniach 1–21 kwietnia 2024 r. zorganizuje Festiwal Songkran, którego celem będzie zaprezentowanie tajskich tradycji na arenie światowej. Celem kampanii było nagłośnienie wartości i znaczenia tajskich tradycji w lokalnych społecznościach – powiedział rzecznik tajskiego rządu.

Rzecznik rządu Tajlandii dodał, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy Światowy Festiwal Songkran obejmie napływających turystów zagranicznych, a także zachowa dziedzictwo narodowe i tożsamość Tajlandii jako miękką siłę wspierającą turystykę.

Ostatnio, Festiwal Songkran został uznany przez UNESCO za światowe dziedzictwo, a rząd Tajlandii nadal dążył do zachowania cennego dziedzictwa kulturowego i zdobycia jego dalszego uznania na całym świecie, oświadczył rzecznik rządu Tajlandii.

Rzecznik rządu Tajlandii zapewnił, że kampania potencjalnie pobudzi gospodarkę i wygeneruje dochód dla mieszkańców Tajlandii.

Media TPN zauważają, że rząd Tajlandii wcześniej proponowali miesięczny festiwal, obejmujący polaryzujące i nieco niesławne walki na wodzie, ale opinia publiczna dostosowała ten pomysł, jak pisaliśmy tutaj.

Rzeczywistymi datami świąt państwowych i oficjalnymi dniami nadal będą dni od 13 do 15, zauważa TPN, a wydłużone dni postrzegane są jako promowanie i uznawanie tradycji festiwalu, a nie trzy tygodnie walk wodnych.

W niektórych obszarach, np. w Pattaya 19 kwietnia, tradycyjne daty i główny dzień Songkran będą przypadać w innych terminach niż święto narodowe, głównie ze względu na turystykę krajową.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.