Brytyjczyk aresztowany za rzekomą wymianę fałszywych pieniędzy w Phuket

Phuket -

Brytyjczyk został aresztowany po rzekomej wymianie fałszywych pieniędzy w kantorze w Phuket.

We wtorek (6 lutego br.)th), policja Sakoo w Thalang została powiadomiona przez 50-letnią pani Jamjirę, pracownicę kantoru wymiany walut, że cudzoziemiec wymienił 1,000 euro w gotówce na 37,850 XNUMX bahtów w gotówce w budce wymiany walut w Sakoo. Później dowiedziała się, że zagraniczne banknoty były fałszywe.

W środę (7 lutego br.)th) policja aresztowała podejrzanego, zidentyfikowanego jedynie jako pan Tobias, lat 33, obywatel Wielkiej Brytanii. Skonfiskowano mu 17,800 682,585 euro w fałszywej gotówce (5,400 266,992 bahtów), 199,000 funtów w prawdziwej gotówce w funtach szterlingach (XNUMX XNUMX bahtów) i trochę prawdziwej tajskiej gotówki (XNUMX XNUMX bahtów).

Został zabrany na komisariat policji w Sakoo, gdzie usłyszał zarzuty posiadania fałszywych pieniędzy. Pan Tobias zaprzeczył oskarżeniom i oświadczył, że nie wiedział, że euro jest fałszywe i otrzymał je od innego mężczyzny (patrz poniżej). Tobias powiedział policji, że przybył do Tajlandii w grudniu ubiegłego roku 2023 r. i przedłużył swój pobyt 31 styczniast w tym roku.

Na 1 lutegost, przebywał z mężczyzną zidentyfikowanym jedynie jako pan Ozeias, lat 46, obywatel brytyjski, w mieszkaniu własnościowym w Mai Khao w Thalang. 5 lutegoth, przekazał panu Ozeiasowi kryptowaluty o wartości 34,900 1.24 USD (674,800 miliona bahtów). W zamian otrzymał od pana Ozeiasa gotówkę w euro o łącznej wartości około 1,000 XNUMX bahtów. Wykorzystał tę euro do wymiany gotówki w kantorze w Sakoo. Pan Tobias powiedział, że wymienił także łącznie XNUMX euro na gotówkę w kantorach w Kamala i Cherng Talay.

Policja ustaliła, że ​​pan Ozeias wymienił łącznie 3,000 euro na fałszywą gotówkę (111,600 XNUMX bahtów) w kantorach w obszarze Tha Chatchai w Thalang. Jednakże pan Ozeias opuścił już Tajlandię, a tajlandzka policja będzie pracować nad czerwonym alertem Interpolu, aby spróbować postawić go przed wymiarem sprawiedliwości.

Policja w Sakoo w dalszym ciągu analizuje sytuację i zastanawia się, czy będzie kontynuować jakiekolwiek oskarżenia wobec Tobiasa, który w dalszym ciągu twierdzi, że nie miał świadomości, że gotówka jest fałszywa.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.