Chiński turysta przyłapany na kłamstwie w sprawie rzekomej kradzieży taksówkarza motocyklowego o wartości 20,000 XNUMX bahtów w Patong

Patong –

Chiński turysta został przyłapany na kłamstwie w sprawie rzekomej kradzieży 20,000 XNUMX bahtów dokonanej przez taksówkarza motocykla w Patong, po czym przyznał się do kłamstwa policji.

Policja w Patong powiedziała Phuket Express, że po północy w czwartek (8 lutegoth) zostali powiadomieni przez zaniepokojonego obywatela, że ​​chiński turysta padł ofiarą rzekomej kradzieży przed hotelem przy ulicy Phang Mueang Sai Kor.

Policja przybyła na miejsce zdarzenia zastała mężczyznę zidentyfikowanego jedynie jako pan Sing, lat 37, obywatel Chin. Powiedział policji, że podejrzany miał na sobie kurtkę przypominającą motocyklistę taksówkę. Podejrzany rzekomo ukradł mu 20,000 XNUMX bahtów, zanim odjechał na motocyklu.

Policja sprawdziła nagrania z kamer CCTV i ostatecznie znalazła taksówkarza na motocyklu. Powiedział policji, że po tym, jak podwiózł chińskiego turystę, nie udało się dojść do porozumienia w sprawie opłaty za taksówkę. Następnie zaczęli się kłócić o cenę biletu, zanim taksówkarz odjechał. Nie ukradł turystce 20,000 XNUMX bahtów.

Chiński turysta przyznał później policji, że nikt nie ukradł mu 20,000 XNUMX bahtów i że wymyślił zarzut, aby „odwrócić się” od taksówkarza, ponieważ był zły, że opłata za taksówkę okazała się, jego zdaniem, zbyt wysoka. Dokładna cena taksówki nie została ujawniona prasie.

Chińskiemu turystowi grozi teraz wiele zarzutów prawnych, w tym zarzuty o zniesławienie, które w Tajlandii grożą surowymi karami finansowymi i możliwymi długimi karami więzienia.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.