Rząd promuje transgraniczną turystykę tajlandzką w pięciu krajach ASEAN

KOMUNIKAT PRASOWY:

Rząd popiera rozpoczęcie współpracy i zwiększenie możliwości konkurencyjnego sektora turystyki w regionie ASEAN, przyjęcie ujednoliconego podejścia do destynacji znanego jako „Jedno miejsce docelowe” i promowanie turystyki dwukierunkowej poprzez projekt Cross-Border Tourism Drive z udziałem Tajlandii, Kambodża, Malezja, Laos i Wietnam.

Wysiłki mające na celu realizację inicjatywy obejmują badanie dogodnych i bezpiecznych tras, badanie potencjalnych lokalnych kierunków turystycznych oraz zapewnienie udogodnień dla turystów podróżujących samodzielnie na trasie.

Oprócz rozmów z wyżej wymienionymi czterema krajami rząd zaangażował się w dialogi z Radą Biznesu USA–ASEAN (USABC) i Światową Radą ds. Podróży i Turystyki (WTTC) na temat współpracy w dziedzinie turystyki pomiędzy sektorem publicznym i prywatnym Tajlandii i ASEAN . WTTC podkreśla znaczenie turystyki wysokiej jakości nad ilością i zrównoważonym charakterem turystyki.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.