Tajski Minister Zdrowia Publicznego przedstawia nową ustawę o konopiach indyjskich i konopiach indyjskich, nadając priorytet celom medycznym i rozwiązując problemy związane z rekreacją

Krajowy-

6 lutego 2024 r. dr Cholnan Srikaew, tajski Minister Zdrowia Publicznego, publicznie oświadczył, że nowa ustawa o konopiach indyjskich i konopiach jest gotowa do zaprezentowania na posiedzeniu rządu Tajlandii w przyszłym tygodniu.

Nowa ustawa o konopiach indyjskich była już wcześniej omawiana wśród aktywistów w związku z treściami, które wymagały jasności ze strony tajskiego rządu.

Dr Cholnan publicznie ujawnił treść nowego projektu ustawy i stwierdził, że został on zmieniony tak, aby był zgodny z głównym celem oświadczenia politycznego obecnego rządu skierowanego do parlamentu, zezwalającego na używanie marihuany wyłącznie do celów medycznych i zdrowotnych.

Z treści wynika, że ​​używanie marihuany w inny, niepowiązany ze sobą sposób, np. w celach rekreacyjnych i rozrywkowych, jest uznawane za niewłaściwe użycie i może skutkować karami prawnymi i grzywnami – zauważył dr Cholnan. Jak zauważa TPN Media, jedna z proponowanych kar za użytkowanie rekreacyjne wynosi 60,000 XNUMX bahtów.

Jeśli chodzi o definicję tego, co organy ścigania i urzędnicy uznaliby za użycie rekreacyjne, dr Cholnan powiedział, że jeśli ludzie używają marihuany dla „zabawy i przyjemności”, będzie to uważane za rekreacyjne.

Tymczasem sklepy z marihuaną promujące używanie marihuany nie są nielegalne, o ile działają na podstawie zezwolenia rządu na używanie jej wyłącznie do celów medycznych i zdrowotnych. Jednakże słowo „dla zdrowia” było bardzo niejasne i napoje zawierające konopie sprzedawane w sklepach ogólnospożywczych musiałyby zawierać dowód, czy były używane ze względów zdrowotnych, czy nie, stwierdził dr Cholnan.

Doktor Cholnan wspomniał także o przypadku z ostatniego koncertu Coldplay na stadionie Rajamangala w Bangkoku, który doniósł o używaniu marihuany przez wielu odwiedzających. Używanie marihuany było skomplikowanym problemem, któremu Ministerstwo Zdrowia Publicznego bardzo zależało na ochronie wszyscy ludzie, powiedział Cholnan.

Jednakże obecne przepisy nie stwierdzają, że używanie marihuany do celów rekreacyjnych jest nielegalne, jedynie palenie w miejscach publicznych może być obecnie uznawane za przestępstwa podobnie, więc zarzuty prawne nie mogą mieć zastosowania w związku z incydentem w Coldplay, stwierdził dr Cholnan.

Media TPN zauważają, że nawet jeśli Rada Ministrów zatwierdzi projekt ustawy, zanim stanie się prawem, będzie musiał przejść różne dyskusje w Parlamencie.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.