Turysta z Kanady wywołuje panikę po próbie otwarcia drzwi samolotu w Chiang Mai podczas startu

Chiang Mai —

9 lutego 57 r. o godzinie 7:2024 tajskie media ogólnokrajowe podały, że zagraniczny turysta po czterdziestce z Kanady wpadł w panikę i próbował otworzyć drzwi samolotu podczas startu z Chiang Mai na lotnisko Suvarnabhumi w Bangkoku .

Na tajskim koncie na Facebooku zamieszczono informację o zdarzeniu, że samolot z Chiang Mai do Bangkoku miał wkrótce wystartować, jednak niezidentyfikowany turysta zagraniczny z nieznanego powodu próbował wyważyć drzwi samolotu.

W tym samym czasie HFlight.net, strona na Facebooku poświęcona rozkładom lotów, wspomniała o incydencie, pokazując dane z Flightradar24, ponieważ kilka samolotów nie mogło wylądować na lotnisku w Chiang Mai.

Z danych Flightradar24 wynika, że ​​lot TG121, który miał wystartować z Chiang Mai o 9:05, otrzymał rozkaz powrotu do międzylądowania o 10:40. W rezultacie incydent dotknął wiele lotów i zażądano nowych tras lotniczych.


O 10:54 loty mogły odbywać się zgodnie z rozkładem, jednak wiele samolotów lądowało na innym lotnisku. Według HFlight.net o 12:43 TG121 wystartował z Chiang Mai na lotnisko Suvarnabhumi.

8 lutego 2024 r. pan Ronnakorn Chalermsanyakorn, dyrektor lotniska w Chiang Mai, publicznie ujawnił po incydencie, że 13 lotów zostało tymczasowo zawieszonych, a incydent dotknął łącznie 2,296 pasażerów.

Ponadto na lotnisku w Chiang Mai odbyło się spotkanie komisji ds. bezpieczeństwa z przedstawicielami linii lotniczych, policją i odpowiednimi agencjami w celu omówienia tej kwestii i rozwiązań zapobiegających incydentom w przyszłości.


Początkowo policja w Chiang Mai prowadziła dochodzenie w sprawie niezidentyfikowanego turysty i postawiła mu zarzuty związane z liniami lotniczymi. Później uznano go za obywatela Kanady (40 l.), który twierdził, że zostanie zaatakowany, w wyniku czego uciekł z samolotu. Wielu Świadków Jehowy i stewardów oświadczyło tajskim mediom, że nic nie wskazywało na to, aby ktokolwiek próbował zaatakować mężczyznę ani by wdawał się on w jakąkolwiek sprzeczkę z kimkolwiek innym na pokładzie samolotu.

W chwili publikacji prasy turysta przebywał w areszcie tajskiej policji.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/