Gubernator tajskiego urzędu ds. turystyki ogłasza plany zorganizowania światowego festiwalu Songkran w celu zwiększenia przychodów z turystyki

Krajowy-

W dniu 8 lutego 2024 r. pani Thapanee Kiatphaibool, gubernator Urzędu Turystyki Tajlandii (TAT), złożyła oświadczenie w sprawie spotkania przygotowawczego do Światowego Festiwalu Songkran we współpracy z Ministerstwem Kultury, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, sektorem prywatnym oraz odpowiednie agencje. Spotkanie zaplanowano na przyszły tydzień.

Na spotkaniu przygotowawczym omawiane będą plany działań, lokalizacje i budżety. Według Thapanee Światowy Festiwal Songkran miał na celu wygenerowanie dochodu o wartości większej niż w okresie przed pandemią w 2019 r.

Planowane najważniejsze miejsca w Bangkoku to Ratchadamnoen Road, Siam Square, ICONSIAM, Asiatique i rzeka Chao Phraya.

Inne popularne miejsca turystyczne w innych prowincjach, takie jak Pattaya, Phuket, Chiang Mai i Hat Yai, miałyby motyw Songkran o północy, aby przyciągnąć turystów zagranicznych, zwłaszcza malezyjskich. Jednak według Thapanee Światowy Festiwal Songkran odbędzie się w 76 prowincjach Tajlandii i 50 okręgach Bangkoku.

Thapanee dodał ponadto, że Światowy Festiwal Songkran to kolejne duże wydarzenie turystyczne po obchodach chińskiego Nowego Roku, które w czasie długich wakacji odwiedza około 177,000 28,000 chińskich turystów. Jednak 5 lutego 2024 roku Tajlandię odwiedziło ponad 2019 XNUMX chińskich turystów, co stanowi podobną liczbę w porównaniu z rokiem XNUMX.

Celem Thapanee było zwiększenie liczby turystów do 100,000 2024 osób dziennie, a do końca 36.5 r. szacunkowa liczba turystów ogółem wyniesie XNUMX mln. Obecnie uważa się, że ożywienie na zagranicznym rynku turystycznym jest dobrą przyczyną rozwoju turystyki w Tajlandii i krajowych rynków turystycznych.

Jednak coraz większa liczba Tajów pokazała, że ​​wolą podróżować na krótkich dystansach samochodami osobowymi. Sektory prywatne powinny podążać za tym trendem, dostosowując koncepcję wielofunkcyjnego zastosowania do swojej działalności o unikalnej tożsamości. Na przykład hotel ma przestrzeń coworkingową i restaurację, w której można szczególnie zamówić dostawę, stwierdził Thapanee.

Przeczytaj najnowszy artykuł na temat Światowego Festiwalu Songkran, który w kwietniu będzie obchodzony przez 21 dni.

Przeczytaj nasz artykuł wstępny, aby dowiedzieć się, co to oznacza dla Songkran w kontekście wydłużonego okresu i czy to naprawdę oznacza 21 dni zabawy w wodzie.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.