Niall Harbison i Fundacja Soi Dog łączą siły na rzecz psów ulicznych w ramach masowego projektu kastracji/kastracji

KOMUNIKAT PRASOWY:

Podejmując wspólny wysiłek, aby odmienić życie psów ulicznych w Tajlandii, Niall Harbison i jego organizacja Happy Doggo połączyli siły ze znaną fundacją Soi Dog Foundation w ramach zakrojonego na szeroką skalę projektu kastracji/sterylizacji, w ramach którego co miesiąc będzie sterylizowanych i szczepionych 2,000 psów.  

Projekt, którego celem jest humanitarne ograniczenie przeludnienia psów ulicznych, powstrzymanie rozprzestrzeniania się chorób między nimi i poprawa ogólnej jakości ich życia, rozpoczął się we wtorek (30 stycznia) w południowej prowincji Surat Thani. W pierwszym dniu operacji 47 psów przeszło operację sterylizacji/kastracji i otrzymało ratujące życie szczepienia przeciwko takim chorobom, jak wścieklizna, nosówka i parwowirus. 

Kontynuując tę ​​dynamikę, pracują dwa w pełni wyposażone mobilne zespoły klinik, które będą strategicznie przemieszczać się po prowincji, humanitarnie przechwytując, a następnie kastrując i szczepiąc psy uliczne, a następnie bezpiecznie zawracają je na swoje terytoria. Razem zespoły są w stanie dotrzeć do 90–100 psów ulicznych dziennie – czyli ponad 20,000 XNUMX rocznie – zapobiegając narodzinom niezliczonej liczby szczeniąt, które miały krótkie życie w cierpieniu na ulicy. 

„W Tajlandii żyje od 8 do 15 milionów psów ulicznych. Masowa sterylizacja to naprawdę jedyny sposób, aby rozwiązać ten problem raz na zawsze” – powiedział Niall podczas inauguracji projektu. 

„Pracowaliśmy nad tym projektem od miesięcy i bardzo się cieszę, że mogę zobaczyć go w akcji. Weterynarze, ratownicy i personel na miejscu Fundacji Soi Dog są po prostu niesamowici. Liczba ocalonych istnień ludzkich będzie zdumiewająca” – dodał. 

Mieszkający na pobliskiej wyspie Koh Samui Niall zyskał międzynarodową sławę dzięki swojej pracy polegającej na karmieniu, sterylizacji i leczeniu ulicznych psów, co dokumentuje w Internecie. W sercu jego organizacji Happy Doggo leży misja rozwiązania problemu psów ulicznych w skali globalnej poprzez sterylizację i pomoc medyczną w nagłych wypadkach.  

Misję tę podziela fundacja Soi Dog Foundation z siedzibą w Phuket, która od ponad 20 lat opowiada się za dobrostanem psów i kotów ulicznych w Tajlandii i całej Azji. 

Oprócz akcji ratowniczych, leczenia, adopcji, edukacji i działań społecznych, Soi Dog prowadzi największy tego typu program kastracji i szczepień na świecie, a w zeszłym roku stał się pierwszą organizacją w historii, która osiągnęła milion wykastrowanych i zaszczepionych zwierząt. 

„To absolutna przyjemność współpracować z Niallem i Happy Doggo, aby pomóc w jeszcze większym szerzeniu wpływu tej krytycznej pracy” – powiedziała Louise Rose, dyrektor generalna fundacji Soi Dog. 

„Im bardziej łączymy się i dzielimy doświadczeniami i wiedzą, tym bardziej zbliżamy się do dnia, w którym zakończy się cierpienie bezdomnych zwierząt w Tajlandii, w Azji i poza nią. Ostatecznie właśnie nad tym wszyscy pracujemy” – dodała.  

Ani Fundacja Soi Dog, ani Happy Doggo nie otrzymują żadnych funduszy rządowych na prowadzenie swojej pracy; Obie fundacje opierają się na darowiznach od miłośników zwierząt z całego świata, którzy podzielają swoją pasję na rzecz poprawy życia bezdomnych zwierząt.  

Obie organizacje nie mogą się doczekać ścisłej współpracy, aby trwale zmienić życie psów ulicznych w Tajlandii, ograniczając ich cierpienie w humanitarny i skuteczny sposób.  

Poprzedni to komunikat prasowy opublikowany za pełną zgodą i autoryzacją organizacji wymienionych w materiałach PR i mediach TPN. Oświadczenia, przemyślenia i opinie organizacji biorącej udział w komunikacie prasowym są całkowicie ich własnymi i niekoniecznie muszą odzwierciedlać wypowiedzi mediów TPN i jej pracowników.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.