Mężczyzna z Phuket aresztowany za rzekome oszustwo związane z rezerwacją hotelu

Phuket -

W Mae Hong Son aresztowano mężczyznę z Phuket po tym, jak rzekomo oszukał ponad 40 ofiar, na kwotę około 800,000 XNUMX bahtów w związku z rezerwacjami hoteli.

Policja ds. cyberprzestępczości powiedziała Phuket Express, że na początku tego tygodnia aresztowała podejrzanego, zidentyfikowanego jedynie jako pan Sunthorn, lat 37, z Phuket. Został aresztowany w Mae Hong Son w północnej Tajlandii. Zarzuca się mu oszustwo polegające na importowaniu zniekształconych informacji do systemu komputerowego.

Do aresztowania doszło po tym, jak tajska policja otrzymała skargi od ponad 40 ofiar, w których odszkodowania wyniosły ponad 800,000 XNUMX bahtów. Według doniesień pan Sunthorn zarządzał wieloma stronami na Facebooku o różnych nazwach, unikał jednak podawania na nich prawdziwych nazw hoteli.

Jednak Sunthorn rzekomo publikował prawdziwe zdjęcia hoteli i udostępniał je ofiarom, które kontaktowały się z jego stronami na Facebooku. Poprosił ofiary o wpłatę pieniędzy z wyprzedzeniem podczas dokonywania rezerwacji. Kiedy ofiary dotarły do ​​swoich hoteli, nie mogły się zameldować, ponieważ rezerwacje były fałszywe.

Sunthorn nie wycofał się od razu z zarzutów, ale do chwili publikacji prasy pozostawał w areszcie

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.