Premier życzy wszystkim szczęśliwego księżycowego Nowego Roku 2024

KOMUNIKAT PRASOWY:

Premier Srettha Thavisin składa serdeczne pozdrowienia z okazji Księżycowego Nowego Roku, rozpoczynającego rok 2024 w chińskim kalendarzu.

Oświadcza: „你好 (Nǐ hǎo), jestem Srettha Thavisin, premier Tajlandii. Przesyłam najserdeczniejsze życzenia wszystkim potomkom tajsko-chińskim i chińskim z okazji tej ważnej okazji chińskiego Nowego Roku.新年快乐, 万事如意 (Xīnnián kuàilè, wànshì rúyì). Niech ten rok będzie pomyślny i obfity, z ciągłym przepływem bogactwa, złota i działalności gospodarczej między Tajlandią a Chinami. Niech handel i inwestycje prosperują sprawnie, przyczyniając się do obopólnych korzyści obu narodów”.

Kontynuuje: „Aby ułatwić płynne podróżowanie między naszymi krajami, promujemy politykę ruchu bezwizowego, zwiększając wygodę przemieszczania się. Tajlandia serdecznie wita naszych chińskich braci i siostry i zapewnia im bezpieczeństwo. Niech trwała przyjaźń między Tajlandią a Chinami przetrwa, ponieważ nie jesteśmy tylko sąsiadami, ale prawdziwym rodzeństwem”.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.