Dwóch Nigeryjczyków przedłużających pobyt i Tajka aresztowani w związku z oszustwem romantycznym w Phuket. Znaleziono także kokainę

Phuket -

Aresztowano dwóch Nigeryjczyków, którzy przekraczali granicę pobytu, posiadających kokainę oraz Tajkę w Thalang za rzekome zaangażowanie w oszustwo romantyczne.

Policja turystyczna w Phuket powiedziała Phuket Express, że w czwartek (8 lutegoth) aresztowali poszukiwanego tajskiego podejrzanego, zidentyfikowanego jedynie jako pani Kanyanat, lat 32, na osiedlu w poddzielnicy Thep Krasattri.

Nakaz aresztowania wydał Sąd Wojewódzki Samut Prakan. Zarzuca się jej oszustwo polegające na importowaniu zniekształconych informacji do systemu komputerowego.

Policja aresztowała także w domu dwóch Nigeryjczyków. Jeden z nich miał 1,401 dni nadmiernego pobytu. Znaleziono go przy 8 gramach kokainy, a drugi mężczyzna miał 1,728 dni przedłużonego pobytu.

Nigeryjscy mężczyźni przyznali, że należeli do gangu zajmującego się oszustwami romantycznymi, które polegały na umożliwianiu Tajkom otwierania im kont. Po otrzymaniu pieniędzy od tajskich ofiar przekazali pieniądze szefowi gangu oszustów romantycznych w Nigerii. Sprzedawali także kokainę zagranicznym turystom w ramach swojej drugiej pracy.

Nazwiska podejrzanych z Nigerii nie zostały ujawnione tajskim mediom.

W chwili publikacji prasy wszyscy trzej podejrzani przebywali w areszcie tajlandzkich organów ścigania.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.