Aktualizacja: Policja w Chiang Mai ujawnia szczegóły dotyczące incydentu, w którym kanadyjski turysta próbował otworzyć drzwi samolotu

Chiang Mai —

W dniu 9 lutego 2024 r. Pol. Pułkownik Manatchai Inthuean, komendant komisariatu policji Phupingkharajaniwet w Chiang Mai, publicznie ujawnił więcej informacji w sprawie kanadyjskiego turysty, który próbował otworzyć drzwi samolotu podczas startu z Chiang Mai na lotnisko Suvarnabhumi.

Ostatnio, 40-letni chińsko-kanadyjski inżynier komputerowy, którego nazwisko zostało publicznie zidentyfikowane dopiero wtedy, gdy pan Wong podczas startu z pasa startowego próbował wyważyć drzwi samolotu podczas lotu TG121, Chiang Mai-Suvarnabhumi. W rezultacie 13 lotów zostało opóźnionych, co spowodowało niedogodności dla ponad 2,296 pasażerów.

Według raportu Pol. Pułkownik Manatchai, po zatrzymaniu Wonga w areszcie policyjnym, wpadł w panikę i spowodował samookaleczenie. Policja w Phupingkharajaniwet musiała go zdusić i przenieść do szpitala psychiatrycznego pod profesjonalną opieką.

Jednak lekarze przeprowadziliby dokładne badanie psychiczne, aby zdiagnozować Wonga i ustalić, czy cierpi on na chorobę psychiczną, czy nie.

Funkcjonariusze dochodzeniowi z Phupingkharajaniwet będą dalej rozpatrywać sprawę zgodnie z tajskim prawem, zanim przekażą sprawę tajlandzkiemu sądowi w celu dalszego zatrzymania, ponieważ maksymalny okres zatrzymania wynosi 48 godzin. Jednakże Wong pozostanie pod opieką lekarzy do czasu wydania przez nich opinii lekarskiej na jego zdrowie psychiczne.

Jeśli chodzi o tę sprawę, funkcjonariusze prowadzący dochodzenie rozmawiali z Ambasadą Kanady w Tajlandii w celu dalszego rozpatrywania sprawy w porozumieniu z rodziną.

Początkowo Wongowi postawiono zarzuty na podstawie ustawy o żegludze powietrznej. Thai Airways może wnieść dodatkowe zarzuty prawne, jeśli Wong stwierdzono, że uszkodził własność linii lotniczej.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.