AKTUALIZACJA: Chiński turysta w Patong, który skłamał na temat taksówkarza kradnącego mu pieniądze, ukarany za podanie fałszywych informacji

Patong –

Chiński turysta został oskarżony o przekazanie funkcjonariuszom organów ścigania fałszywych informacji po skłamaniu na temat rzekomej kradzieży 20,000 XNUMX bahtów dokonanej przez taksówkarza motocyklowego w Patong.

Nasza poprzednia historia:

Chiński turysta został przyłapany na kłamstwie w sprawie rzekomej kradzieży 20,000 XNUMX bahtów dokonanej przez taksówkarza motocykla w Patong, po czym przyznał się do kłamstwa policji.

Teraz aktualizacja:

W czwartek wieczorem (8 lutego) policja w Patong powiedziała Phuket Express, że chiński turysta przyznał, że zmyślił tę historię, ponieważ myślał, że może poprosić o „odszkodowanie” w ramach rekompensaty za swój czas i frustrację. Zdenerwował go wysoka, jego zdaniem opłata za przejazd taksówką, wynosząca podobno około stu bahtów. (Trzy dolary amerykańskie)

Chiński turysta i taksówkarz przez dłuższy czas kłócili się o cenę taksówki, co rozgniewało Chińczyka, który następnie postanowił zmyślić historię i wezwać policję, aby „odwzajemnić się” kierowcy. Okazało się to błędną decyzją, ponieważ telewizja przemysłowa szybko wykazała, że ​​nie doszło do ewidentnej kradzieży, a później turysta pod naciskiem nagrań z telewizji przemysłowej przyznał się do kłamstwa.

Chińskiemu turystowi postawiono zarzuty zgłaszania funkcjonariuszom organów ścigania fałszywych informacji. Nie wydaje się, aby obecnie usłyszał zarzuty o zniesławienie, chyba że taksówkarz złoży nowe zarzuty prawne.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.