Łóżka i parasole plażowe widziane na plaży Freedom w Phuket budzą kontrowersje

ZDJĘCIE: MONSOONGARBAGE

Phuket -

Parasol plażowy można znaleźć na całej plaży Freedom w Patong, która jest obszarem ochrony przyrody i środowiska.

Linia Phuket Express zauważyła, że ​​plaża Freedom Beach została umieszczona na 18. miejscu listy najlepszych plaż na świecie według przewodnika World Beach Guide 2023.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy łóżka i parasole plażowe budzą kontrowersje, jak wskazujemy poniżej.

Dowódca Regionu 4 Armii, generał porucznik Santi Sakuntanak, przeprowadził inspekcję plaży w zeszłym roku. Plaża Freedom została wyraźnie ogłoszona jako obszar ochrony przyrody i środowiska. Nikomu nie wolno robić niczego dla osobistej korzyści, jak na przykład stawianie budynków na plaży.

Plaża ta jest lokalnie znana jako plaża „Mai Ngao”, ale plaża Freedom jest znana zagranicznym turystom. Plaża znajduje się na terenie Lasu Rezerwatu Górskiego Nak Kerd w Karon. Po zeszłorocznych represjach z plaży Freedom Beach oczyszczono z łóżek, parasoli i konstrukcji plażowych.

Teraz nasza aktualizacja:

Zdjęcia parasoli plażowych na plaży Freedom zostały opublikowane na stronie MONSOON GARBAGE na Facebooku i w zeszłym tygodniu zyskały ogromną popularność w mediach społecznościowych.

Departament Leśnictwa Regionu 12 wydał oświadczenie po inspekcji plaży. Zapytali zagranicznych plażowiczów, którzy odpoczywali na łóżkach i parasolach, skąd pochodzą te przedmioty, i otrzymali odpowiedź: „Przywieźli te parasole plażowe i wypożyczyli je spoza plaży”.

Nie zmniejszyło to jednak obaw w mediach społecznościowych, gdyż wielu twierdzi, że sprzedawcy po prostu wykorzystują szarą strefę do sprzedaży pobliskich łóżek i parasoli plażowych i każą turystom, aby zanieśli je na plażę, zamiast ustawiać je i sprzedawać bezpośrednio na plaży.

Według doniesień właściwi urzędnicy zastanawiają się, jak rozwiązać tę sytuację, mając świadomość, że wielu turystów chce mieć leżaki i parasole plażowe, ale są też świadomi otaczających ich problemów środowiskowych.

ZDJĘCIE: MONSOONGARBAGE
Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.