Podejrzany aresztowany w Patongu za otwieranie kont bankowych dla oszustów

Patong –

W Patongu aresztowano mężczyznę za otwarcie rachunku bankowego, zwanego rachunkiem bankowym dla koni, dla oszustów zajmujących się programami inwestycyjnymi, w ramach którego otrzymał za swoją pracę 1,000 bahtów.

Centralne Biuro Śledcze poinformowało „Phuket Express”, że na początku tego tygodnia aresztowało podejrzanego, zidentyfikowanego jedynie jako pan Chaiyapong, lat 29, z Phuket, w domu w Patong. Zarzuca się mu oszustwo polegające na importowaniu fałszywych informacji do systemów komputerowych, co spowodowało szkody dla innych osób.

Do aresztowania doszło dwa lata temu, gdy oszuści namówili wiele ofiar do pracy w reklamie internetowej, udostępniając produkty publikowane w mediach społecznościowych.

Fałszywa firma prosiła ofiary o przelanie niewielkiej kwoty pieniędzy w celu potwierdzenia ich rachunków bankowych do celów płacowych, zanim będą mogły rozpocząć pracę na rachunek bankowy podejrzanego (konto bankowe dla koni). Łączne straty wyniosły 100,000 XNUMX bahtów. Następnie oszust powiedział ofiarom, że ofiara źle przetworzyła konto i że musi przelać więcej pieniędzy.

Ofiary były zaciekawione i próbowały skontaktować się z oszustami w celu uzyskania zwrotu pieniędzy, ale nie udało im się to, zanim złożyły zawiadomienie na policję.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.