Gwałtowny wzrost turystyki: Koh Samui odnotowuje wzrost liczby turystów w związku ze zwolnieniem z obowiązku wizowego i lotami bezpośrednimi

Surat Thani —

10 lutego 2024 r. Wiwat Chuenban, przewodniczący Rady Przemysłu Turystycznego Prowincji Surat Thani, publicznie ujawnił rosnącą liczbę turystów zagranicznych i tajskich odwiedzających Koh Samui w styczniu i lutym 2024 r.

Po zwolnieniu z obowiązku wizowego dla chińskich turystów w ciągu tygodnia odbyły się cztery bezpośrednie loty z Chengdu w Chinach do Surat Thani. Według Wiwat istniało również bezpośrednie połączenie lotnicze z Tajwanu do Surat Thani, co zaowocowało rosnącą liczbą rezerwacji w ponad 672 hotelach i zarezerwowano 25,000 XNUMX pokoi.

Dzięki bezpośredniemu lotowi z Tajwanu, trzeciemu turystycznemu lotowi czarterowemu, 188 turystów odwiedziło podczas obchodów Chińskiego Nowego Roku popularne atrakcje turystyczne, takie jak Koh Samui, Koh Phangan i Koh Tao. „To znacznie pobudziło gospodarkę turystyczną Surat Thani”, powiedział Wiwat.

Wiwat zauważył, że na początku 2024 r. 47 międzynarodowych statków wycieczkowych zarezerwowało programy wycieczek na Koh Samui. W lutym pływało 10 międzynarodowych statków wycieczkowych, a szacunkowa liczba turystów wyniosła 18,486 45, a ich dochód wyniósł ponad XNUMX milionów bahtów.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.