Wieloryb albinos omura ponownie zauważony w Phang Nga

KOMUNIKAT PRASOWY:

Rzadki wieloryb albinos Omura, początkowo zauważony 1 stycznia u wybrzeży Wyspy Koralowej na Phuket, został ponownie zaobserwowany na Morzu Andamańskim w pobliżu prowincji Phang Nga. Niedawna obserwacja miała miejsce w pobliżu Richelieu Rock, znanego miejsca do nurkowania, 45 kilometrów od lądu.

Pomimo wysiłków Departamentu Zasobów Morskich i Przybrzeżnych oraz Parków Narodowych, Ochrony Przyrody i Roślin, mających na celu zlokalizowanie wieloryba po jego pierwszym pojawieniu się, pozostawał on nieuchwytny aż do niedawnego ponownego odkrycia. Obserwację tę uznano za „cud” przez wykładowcę Uniwersytetu Kasetsart i eksperta ds. morza, profesora dr Thona Thamrongnawasawata, co zapoczątkowało szeroko zakrojone badania wód Tajlandii.

Chociaż odkryto kilka zwykłych wielorybów omura, ponowne pojawienie się tego konkretnego wieloryba albinosu w odległości około 250 kilometrów od jego początkowej lokalizacji sugeruje, że jest to ten sam osobnik ze względu na rzadkość albinizmu wśród tych wielorybów.

Zbieżność obserwacji tego ptaka zarówno w Międzynarodowy Nowy Rok, jak i w Chiński Nowy Rok zaintrygowała wielu, w tym doktora Thona, który ma nadzieję, że pomoże to w zrozumieniu zasięgu siedlisk wielorybów omura i opracowaniu strategii ochrony.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.