Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: Cudzoziemcy aresztowani za kradzież, oszustwo romantyczne i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym przedstawiamy najważniejsze lokalne historie z ostatniego tygodnia w naszym regionie Phuket. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Trwają one od poniedziałku 5 lutego do niedzieli 11 lutego 2024 r.

  1. Kierowca z Holandii został aresztowany za lekkomyślną jazdę i nieposłuszeństwo funkcjonariuszom policji.

Został zabrany na komisariat policji w Patong, gdzie usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu bez względu na mienie i życie innych osób, względy bezpieczeństwa, bójkę/przeszkadzanie funkcjonariuszom, niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i lekkomyślną jazdę.

2. Polak został aresztowany po tym, jak przyłapano go na kradzieży żywności i napojów o wartości 13,376 XNUMX bahtów w supermarkecie w Rawai na Phuket.

Skonfiskowano mu awokado (119 bahtów), butelkę miodu (225 bahtów), butelkę piwa (119 bahtów), butelkę oliwy z oliwek (279 bahtów), dwie butelki whisky (9,999 bahtów i 2,099 bahtów). , masło (254 bahty) i pudełko herbaty (282 bahty).

3. Brytyjczyk został aresztowany po rzekomej wymianie fałszywych pieniędzy w kantorze w Phuket.

Przekazał panu Ozeiasowi kryptowaluty o wartości 34,900 1.24 USD (XNUMX miliona bahtów). W zamian otrzymał euro w gotówce od pana Ozeiasa. Zaprzeczył jednak oskarżeniom i twierdził, że nie wiedział, że pieniądze są fałszywe.

4. Dwóch Nigeryjczyków, którzy przekroczyli granicę pobytu, posiadających kokainę, oraz Tajka zostali aresztowani w Thalang pod zarzutem udziału w oszustwie romantycznym.

Nigeryjscy mężczyźni przyznali, że należeli do gangu zajmującego się oszustwami romantycznymi, które polegały na namawianiu Tajek do otwierania im kont bankowych.

5. Parasole plażowe znaleziono na całej plaży Freedom w Patong, która jest obszarem ochrony przyrody i środowiska.

Urzędnicy twierdzą, że zapytali zagranicznych plażowiczów widzianych wypoczywających na łóżkach i parasolach, skąd pochodzą te przedmioty, i otrzymali odpowiedź: „Przywieźli te parasole plażowe i wypożyczyli je spoza plaży”. Według doniesień policja zamierza całkowicie zakazać nawet wnoszenia „własnych” parasoli i krzeseł, aby zamknąć lukę zezwalającą sprzedawcom na sprzedaż obiektów do wynajęcia poza plażą. Planują także zakaz spożywania alkoholu na plaży, aby zniechęcić do imprez i zgromadzeń.

6. Kierowca taksówki TuK Tuk został ukarany grzywną po tym, jak widziano jego zagranicznego pasażera tańczącego na dachu w Patong.

Policja w Patong nie przekazała również żadnych informacji na temat tego, czy zagraniczny pasażer zostanie wyśledzony, zidentyfikowany i ewentualnie ukarany grzywną.

To wszystko na ten tydzień. Bądź bezpieczny!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.