Siedmiu tajskich turystów uratowano po wywróceniu się łodzi w Krabi

Krabi –

Siedmiu tajskich turystów zostało uratowanych po wywróceniu się łodzi w Ao Nang.

Policja w Ao Nang powiedziała „Phuket Express”, że w niedzielę (11 lutego brth), łódź z długim ogonem wywróciła się 300 metrów od wyspy Hong.

Park Narodowy Than Bok Khorani poinformował policję w Ao Nang, że na łodzi łowiło łącznie dziewięciu tajskich turystów. Początkowo w mediach społecznościowych fałszywie podano, że byli to chińscy turyści. Dwie z dziewięciu osób zostały członkami załogi.

Zanim łódź się wywróciła, uderzyły w nią duże fale. Inna łódź rybacka uratowała wszystkich ludzi na pokładzie. Nie zgłoszono żadnych obrażeń ani zgonów.

Odpowiednie władze nie ujawniły nazwisk kapitana i członka załogi i nie było jasne, czy w związku z wypadkiem zostaną podjęte przeciwko nim jakiekolwiek działania prawne.

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.