Oficjalne święta Songkran 2024 przedłużone do pięciu dni

Krajowy —

Chcąc pobudzić turystykę podczas nadchodzącego festiwalu Songkran, rząd Tajlandii zatwierdził dodanie specjalnego święta państwowego w dniu 12 kwietnia 2024 r. Decyzja ta wydłuża tradycyjny okres wakacji Songkran do pięciu dni, począwszy od 12 do 16 kwietnia.

Doniesienia prasowe po posiedzeniu gabinetu wskazują, że zamysłem tego posunięcia jest zapewnienie dodatkowego dnia wolnego w celu pobudzenia turystyki i gospodarki podczas święta Songkran.

Po zatwierdzeniu tego wyjątkowego święta obchody Songkran w Tajlandii będą teraz oficjalnie trwać pięć dni, od 12 do 16 kwietnia. Rząd Tajlandii przewiduje, że ta dłuższa przerwa jeszcze bardziej pobudzi sektor turystyki, opierając się na wcześniejszych wysiłkach mających na celu uczynienie Songkran kluczowym czynnikiem gospodarczym.

Tymczasem łączny okres wydarzeń Songkran w całym kraju wyniesie 21 dni, ale nie oznacza to, że wszędzie będzie 21 dni walk wodnych.

Przeczytaj naszą wcześniejszą relację z tegorocznego festiwalu Songkran i dowiedz się, dlaczego jest on planowany jako największy festiwal wody w historii.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/