Rząd Tajlandii opóźnia proponowany zakaz rekreacyjnej marihuany, aby uzyskać większy wkład

FOTO: MGRONLINE

Krajowy —

Według Ministra Zdrowia Publicznego Cholnana Srikaew rząd opóźnił przyjęcie proponowanych przepisów zakazujących rekreacyjnego używania konopi indyjskich w Tajlandii w celu zebrania dalszych opinii opinii publicznej.

Po wtorkowym posiedzeniu gabinetu minister Cholnan ogłosił, że Ministerstwo Zdrowia Publicznego potrzebuje więcej czasu na zebranie opinii na temat proponowanego projektu ustawy. Opóźnienie to uniemożliwia jego natychmiastowe przekazanie pod rozpatrzenie Radzie Ministrów.

Według doniesień minister zdrowia publicznego pośpieszył z przyjęciem ustawy podjąć próbę jej uchwalenia po skargach w Internecie dotyczących osób palących na koncercie Coldplay w zeszłym tygodniu.

Proponowany zakaz odzwierciedla obietnicę wyborczą premier Sretthy Thavisin z maja 2023 r. dotyczącą ograniczenia używania konopi indyjskich do celów medycznych i zdrowotnych. Stanowisko to wynika z rzekomych obaw dotyczących potencjalnego ryzyka uzależnienia związanego z używaniem rekreacyjnym.

Pomimo opóźnienia minister Cholnan zapewnił wcześniej, że w zmienionej ustawie o kontroli konopi indyjskich priorytetowo będzie traktowane leczenie medyczne jako jedyne zgodne z prawem zastosowanie roślin, jednocześnie wyraźnie zakazując wszelkich form spożycia rekreacyjnego.

Opóźnienie prawdopodobnie pozwoli uzyskać więcej informacji zwrotnych od grup zwolenników konopi indyjskich i rozwiać wątpliwości dotyczące niektórych części projektu ustawy, takich jak proponowana grzywna w wysokości 60,000 XNUMX bahtów za przyłapanie na rekreacyjnym używaniu konopi indyjskich lub jak dokładnie zakaz używania konopi indyjskich w celach rekreacyjnych w zaciszu własnego domu domu będzie egzekwowane sprawiedliwie.

Nie jest jasne, kiedy projekt ustawy zostanie ponownie uchwalony, zauważa TPN media. Nawet jeśli tajski gabinet przyjmie ustawę, będzie ona musiała przejść przez parlament i uzyskać poparcie większości, aby została uchwalona. Nie jest to gwarantowane, ponieważ partia Bhumjaithai i partia Move Forward wyraziły poważne obawy co do części projektu ustawy.

Bill jak pisaliśmy tutaj, kwestia ta była przedmiotem debaty pomiędzy przeciwstawnymi grupami od miesięcy, a wiele osób obawia się, w jaki sposób będzie to egzekwowane i co będzie oznaczać dla tysięcy przychodni i sklepów z konopiami indyjskimi w Tajlandii. Emocje były wysokie zarówno pomiędzy zwolennikami, jak i sprzeciwiającymi się legalnej marihuanie i prawdopodobnie będą trwać, dopóki różne frakcje nie znajdą wspólnej płaszczyzny porozumienia i kompromisu.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Pomóż wesprzeć Pattaya News w 2024 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.