AKTUALIZACJA: Plaża Freedom została oczyszczona z parasoli plażowych

Patong –

Słynna plaża Freedom została już oczyszczona z parasoli plażowych w ramach przygotowań do uznania jej za „las rekreacyjny”.

Nasza poprzednia historia:

Parasole plażowe znaleziono na całej plaży Freedom w Patong, która jest obszarem ochrony przyrody i środowiska.

Teraz aktualizacja:

Gubernator Phuket, Sophon Suwannarat, powiedział Phuket Express, że za plażę Freedom odpowiada Departament Leśnictwa. Oficjalne wdrożenie projektu „Las Rekreacyjny” zależy od departamentu. O bezpieczeństwo turystów patrolują obecnie plażę Ochotnicy Obrony Narodowej i Policja.

Dyrektor Centrum Leśnego w Phuket, pan Paisarn Noopichai, powiedział Phuket Express, że Freedom Beach jest obecnie w trakcie przygotowań do tego, aby stać się obszarem „Lasu Rekreacyjnego”. Jednakże operatorom plaż nie wolno obecnie prowadzić działalności takiej jak prowadzenie restauracji i obsługa parasoli plażowych.

Obejmuje to tzw. „szarą strefę” wnoszenia na plażę parasoli i leżaków z innych obszarów. Na plaży wprowadzono również zakaz spożywania alkoholu, aby zniechęcić do zgromadzeń i przyjęć.

Według Departamentu Leśnictwa ideą obszaru Lasu Rekreacyjnego jest zasadniczo zobaczenie plaży w jej naturalnym środowisku i cieszenie się nią zgodnie z przeznaczeniem, bez restauracji, leżaków, alkoholu i innych aspektów cywilizacji.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.