Prowincje Tajlandii przygotowują się na falę upałów

KOMUNIKAT PRASOWY: 

Tajski Departament Meteorologii (TMD) ogłosił spodziewany wzrost temperatur w całej Tajlandii, przy czym prognozowany wzrost temperatury wyniesie 3–5°C w związku ze zmniejszeniem się masy zimnego powietrza nad górną częścią kraju. Oczekuje się, że ta zmiana przyniesie najgorętsze warunki około południa, szczególnie w regionach północnych, północno-wschodnich, środkowych i wschodnich.

 

Od środy do poniedziałku na północy i północnym wschodzie temperatura wzrośnie o 3–5°C. W tym okresie od soboty (20 lutego) do poniedziałku (17 lutego) w obu regionach prawdopodobieństwo opadów deszczu wynosi 19%. W regionach centralnych temperatura również wzrośnie o 3-5°C, przy czym na 10-20% obszaru spodziewane są opady deszczu, a w niższych partiach porywisty wiatr, gdzie od piątku do poniedziałku temperatura będzie wahać się od 33-37°C.

 

Prognozuje się, że na wschodzie i wschodniej części południa temperatura wzrośnie o 3–5 stopni Celsjusza, a ryzyko opadów deszczu i porywistego wiatru wyniesie 10–30%. W zachodniej części południa również spodziewane są opady deszczu na 10–20% obszaru, a temperatury osiągną 31–37°C.

 

W Bangkoku i okolicznych prowincjach przewiduje się podobny wzrost o 3–5°C. Od piątku do poniedziałku prawdopodobieństwo opadów deszczu i porywistego wiatru wynosi 10–20%, a temperatura ma wynosić 32–37°C.

TMD ostrzegło również, że najwyższe temperatury mogą sięgać nawet 44 stopni Celsjusza na niektórych obszarach, w tym w Mae Hong Son i Uttaradit na północy, Sukhothai w regionie centralnym, Tak na południu i Udon Thani na północnym wschodzie.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.